شهرها

معرفی شهر دهلی

معرفی شهر دهلی

هندوستان یا به عبارتی هند دارای ۳۲۸۷۲۶۳ کیلومتر مربع، مساحت است که در کنار آن دارای ۱۳۶۵۳۸۰۰۰۰ نفر جمعیت می باشد که باعث شده است آن به دومین کشور پر جمعیت بعد از کشور چین برسد. این کشور پر جمعیت از شمال با کشور های چین، بوتان، تبت و نپال و از جنوب با اقیانوس هند هم مرز است همچنین رشته کوه هیمالیا در شمال آن قرار گرفته که دلیل پر بارانی و حاصلخیزی خاک این کشور می باشد. زبان های رسمی این کشور انگلیسی و هندی هستند که البته شما می توانید در ایالت های مختلف، شهر و روستا های دیگر، زبان های دیگری را از مردم هندوستان بشنوید. تاریخ این کشور نیز برمی گردد به ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد که، در آن زمان نام هند، سانسکریت خوانده می شده است  که در اصل کلمه ای به زبان فارسی باستان و در اصل نام رود سند بوده است. هندوستان، دارای شهر های زیادی است، از جمله مهم ترین های آن: بمبئی، دهلی، دهلی نو، کلکته، بنگور، حیدرآباد، اگرا، میسور و.... می باشند که بزرگترین شهر آن بمبئی، و پایتخت آن دهلی نو است. شهر دهلی نو در درون کلانشهر بزرگ دهلی قرار گرفته است که در خطوط پایین تر به معرفی این کلانشهر عظیم می پردازیم.

معرفی شهر دهلی

شهر زیبای دهلی

دهلی، شهریست با قدمت ۵۰۰۰ ساله که در طول تاریخ و قدمتش ۱۱ مرتبه ویران و از نو ساخته شد. این شهر بزرگ در کنار شهر های دیگری چون بنارس درخود هند و دمشق در جمهوری عربی سوریه قدیمی ترین شهر های دنیا را تشکیل می دهند و همچنین یکی دیگر از افتخارات دیگر دهلی، کهن ترین ناحیه مسکونی می باشد که هم اکنون نیز سکونت و دفت و آمد در آن جاریست. و زبان های رایج در آن انگلیسی، اردو، هندی و.... .

معرفی شهر دهلی

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر دهلی

این شهر تماماً در جلگه رود گنگ قرار گرفته است که بطور دقیق تر در ناحیه مرکزی نیمه شمالی هندوستان جای خوش کرده است. دهلی درمیان تمامی شهر های هند در موقعیت جغرافیایی بدتری قرار دارد و همچنین از هوای نچندان مطلوبی برخوردار است چرا که بیابان های راجیستان در اطراف این شهر قرار گرفته اند و باعث می شوند که در تابستان دما به ۴۰ درجه سانتیگراد برسد و از طرفی وجود رشته کوه هیمالیا در اطراف آن در زمستان باعث سرمای وحشتناکی می شود. به طور کلی وضعیت فصل های دهلی به ۳ دسته تقسیم می شود:
۱- فصل باران های موسومی یا همان ماتسون که از اول ماه جوئن تا اواخر ماه اکتبر(حدود اوایل ماه خرداد تا اوایل ماه آبان) که، حدود ۴ ماه طول می کشد.
۲- فصل سرمای دهلی، از اول ماه نوامبر تا اوایل ماه مارس(تقریباً اواسط آبان تا اوایل اسفند) که حدود ۴ ماه طول می کشد.
۳- فصل گرمای آن، آب و هوا از اواسط ماه مارس تا به مدت ۳ ماه به شدت گرم و مرطوب می شود به طوری که باید از کولر های گازی یا همان اسپیلت در خانه، محل کار و.... استفاده کرد.

شهر دهلی نو

این شهر که پایتخت کشور هند می باشد در داخل کلانشهر بزرگ دهلی واقعه شده است. نکته قابل توجه آن این است که ابتدا شهر کلکته به عنوان پایتخت این کشور شناخته می شده است اما در دهه ۱۹۰۰ به دستور جرج پنجم بریتانیا، پایتخت به این شهر منتقل شد و دلیل اصلی آن، مرکزیتی که شهر دهلی در کشور دارد، است. در این شهر همچنین جاذبه های گوناگونی وجود دارد که معبد آکشاردام یکی از آنان است.

معرفی شهر دهلی

جاذبه های شهر دهلی

هندوستان به کشوری پر جاذبه مشهور است، چرا که قدمت این کشور به سال های بسیار دوری برمی گردد و حکومت ها، امپراتوری ها و پادشاهان مختلفی بر آن حکمرانی کرده اند و دهلی به عنوان کلانشهر آن بخش زیادی از این جاذبه ها را برای خود گردانیده است.
به طور مثال:
مسجد جامع: یا مسجد جهان نما یکی از بزرگ ترین مساجد هند و یکی از باشکوه ترین مساجد جهان اسلام بوده است. دستور این مسجد عظیم و زیبا را شاه جهان صادر کرده که کی از شاهان گورکانی بوده است.

معرفی شهر دهلی

قلعه سرخ: اگر شما به دهلی سفر کنید اولین مرکز توریستی که با آن مواجه می شوید و شما را جذب خود می کند، قلعه سرخ است. این بنا یا قلعه را نیز به دستور شاه جهان ساختند، زمانی که پایتخت را از اگرا به دهلی منتقل کرد.

معرفی شهر دهلی

آرامگاه همایون: این آرمگاه به دستور همسر پادشاه همایون که دومین پادشاه امپراتوری مغول هند بوده است، یک سال بعد از مرگ این پادشاه ساخته شد و زمان پایان ساخت این آرامگاه ۸ سال بعد از آن مشخص شده است.

معرفی شهر دهلی

بازار چادنی چوک
معبد نیلوفر
آرامگاه خان خانان
آرامگاه  صفدر جنگ
بنای یادبود مهاتما گاندی
باغ پنج حس دهلی
مرکز ملی علمی
بازار دیلی هات و....
 

معرفی شهر دهلی

 
چمدونت رو بستی؟

فقط کافیه بلیط هواپیما و هتلت رو انتخاب کنی. بقیه اش با مستر تیکت

خرید بلیط هواپیما
رزرو هتل

دیدگاه شما چیست؟