شهرها

معرفی شهر جیپور

معرفی شهر جیپور

کشور هند یا همان جمهوری هندوستان که نام رسمی آن است با جمعیتی معادل ۱۳۶۵۳۸۰۰۰۰ نفر دومین کشور پر جمعیت دنیا حساب می شود. بزرگ ترین شهر آن بمبئی و پایتخت آن شهر دهلی نو که خود این شهر در درون کلانشهر باشکوه دهلی، یکی از قدیمی ترین شهر های جهان، قرار گرفته است، نام دارد. این کشور از شمال با چین، تبت، نپال و بوتان، از شمال شرق با برمه و بنگلادش، از شمال غربی با پاکستان دارای مرز می باشد و همچنین با اقیانوس هند در جنوب، مرز آبی دارد. این سرزمین در بیشتر نواحی دارای زمینی پست و هموار می باشد که البته با وجود رشته کوه هیمالیا این زمین ها، به زمین های حاصلخیز تبدیل شده اند.

معرفی شهر جیپور

همچنین وجود این رشته کوه عظیم باعث پر باران تر شدن هندوستان نیز گردیده. هندوستان کشوری با پیشینه تاریخی فراوان است، به طوری که به ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد بر می گردد. در این کشور کهن دین مشخصی وجود ندارد اما ادیان چون: هندوئیسم، جین، سیک و بودایی را در خود پرورانده است که البته جدا از این ادیان، دین هایی چون اسلام، زرتشت، مسیحیت و.... را نیز پذیرا می باشد اما به طور کلی هندوئیسم با ۱/۸۴% دارای بالاترین درصد پیروان است. در هندوستان زبان رسمی انگلیسی و هندی است که خب شما زبان های دیگری را نیز می توانید در گوشه و کنار این کشور پیدا کنید. واحد پول هندوستان روپیه است همچنین در کنار تمامی این صحبت ها هندوستان دارای شهر های زیادی است که ما در این اینجا معرفی کاملی از یکی از این شهر ها را اماده کرده ایم.

معرفی شهر جیپور

تاریخ شهر جیپور

شهر جیپور یا جایپور یکی از شهر های معروف هند در زمینه گردشگری است. این شهر اولین بار توسط مهاراجه سوای جای سینگ دوم که فرمانروای آمبر بود به وجود آمد. ما می توانیم در طول سال های ۱۷۲۵ تا ۱۷۶۷ گسترش و بزرگ تر شدن این شهر را مشاهده کنیم که البته  در سال ۱۸۸۲ پایه های رشد و ترقی این شهر نیز در زمینه های افتتاح راه آهنی مرتبط با شهر دهلی و مراکز آموزشی بنا نهاده شد.

معرفی شهر جیپور

شهر جیپور یا شهر صورتی

این شهر زیبا به دلیل رنگ آمیزی زیبایی که در آن به کار رفته و وجود ساختمان هایی به رنگ صورتی، با نام شهر صورتی نیز شهرت یافته است. این شهر زیبا در مرکز ایالت راجستان، در شمال غربی هند قرار گرفته است که دارای جمعیتی بالغ بر ۱/۳ میلیون نفر می باشد.

معرفی شهر جیپور

میزان درصد ادیان در این شهر همان طور که قبلا گفته شد، دین هندویئسم بالاترین درصد پیروان با ۷۷% در این شهر را برای خود گردانیده است و به ترتیب اسلام با ۱۷%، جینی ها ۴%، دیگر ادیان ۵/۱% و در آخر مسیحیت با کم ترین درصد معادل ۵۰/۰% ادیان دارای پیرو در این شهر می باشند. این شهر دارای یکیسری ویژگی هایی نظیر: اولین شهر دارای طرح شهر، یکی از مراکز مهم گردشگری در هند و احداث متروی آن در سال ۲۰۱۵ که دارای ۱ خط و ۹ ایستگاه می باشد.

معرفی شهر جیپور

جاذبه های گردشگری جیپور

این شهر زیبا با رنگ و لعاب جذابش یکی از مراکز مهم گردشگری  است که در خطوط پایین به معرفی برخی از این مراکز می پردازیم:
قلعه جاگار: این قلعه به دلیل آن که تا به حال شاهد شکست نبوده به قلعه پیروزی نیز مشهور است. دستور ساخت آن را مهاراجه سوای جای سینگ در قرن ۱۸ داده بود تا در مقابل دشمنان از شهر جیپور و قلعه آمبر محافظت کند. این قلعه در بلندای تپه چیل کاتیلا قرار گرفته است.

معرفی شهر جیپور

کاخ شهر: این کاخ زیبا در قرن ۱۹ به فرمان مهاراجه سوای جای سینگ  ساخته شد در قلب شهر جیپور قرار گرفته است. شما هنگام بازدید از این کاخ باشکوه می توانید تلفیق چندین نوع معماری از جمله مغول، جپوت و اروپا را ببینید. تمامی بخش های این مجموعه به جز بخش چاندرا محل تبدیل به موزه گشته است.

معرفی شهر جیپور

جال محل
رصدخانه جانتار مانتار
موزه آلبرت هال
هاوا محل
قلعه آمیر و.... .
چمدونت رو بستی؟

فقط کافیه بلیط هواپیما و هتلت رو انتخاب کنی. بقیه اش با مستر تیکت

خرید بلیط هواپیما
رزرو هتل

دیدگاه شما چیست؟