شهرها

معرفی شهر آگرا

معرفی شهر آگرا هند

هندوستان، جزء آن دسته از کشورهایی به حساب می آید که شما به عنوان یک گردشگر با ذوق برای یک بار هم که شده به آن سفر کرده اید. این کشور تاریخی دارای ۱۳۶۵۳۸۰۰۰۰ نفر جمعیت است که این میزان از جمعیت در مساحتی معادل ۳۲۸۷۲۶۳ کیلومتر مربع پراکنده شده اند. اگر به این کشور سفر کردید شما می توانید به راحتی با مردم و اهالی هند ارتباط نزدیکی پیدا کنید چرا که مردم آن بسیار مهمانواز، گرم و خوش رفتار می باشند، البته در هند مسلط بودن بر زبان انگلیسی می تواند یک پوئن مثبت باشد چرا که در هند علاوه بر زبان هندی از زبان انگلیسی نیز استفاده زیادی می شود که این موضوع می تواند ارتباط میان شما و مردم هند را نزدیک تر کند. جدا از مردم و زبان هندوستان می توان به موقعیت جغرافیایی آن نیز اشاره کرد. هندوستان در قسمت جنوب قاره آسیا و در بخش زیادی از شبه قاره هند قرار گرفته است همچنین پایتخت آن دهلی نو می باشد که خود دهلی نو در کلانشهر دهلی قرار گرفته است. از دیگر مواردی که می توان در هندوستان به آن اشاره کرد فرهنگ غنی و زیبای مردم این کشور می باشد. شاید جالب باشد که بدانید هندی ها برای سلام دادن به یکدیگر دستان خود را به هم می چسبانند و کمی خم می شوند و عبارت Namaste را به زبان می آورند. به طور کلی در هند مردسالاری بسیار رواج دارد، ازدواج ها اغلب از قبل تعیین می شوند، حیوان گاو برای هندی ها بسیار ارزشمند و مقدس می باشد به صورتی که هیچگاه در هند شما شاهد خوردن گوشت گاو توسط مردمان این کشور نخواهید بود. این موارد جزئی از فرهنگ هندوستان می باشند. این کشور علاوه بر دهلی، شهر های زیبا و تاریخی فراوان دیگری نیز دارد که، آگرا یکی از آنان می باشد.

معرفی شهر آگرا

آگرا شهری در شمال هندوستان

شهر آگرا یا همان آگره که در قسمت شمالی هندوستان واقع شده است سومین شهر بزرگ ایالت اوتار پرداش می باشد. مساحت شهر معادل ۱۸۰۰ کیلومتر مربع می باشد و میزان ارتفاع از سطح دریا ۱۷۱ متر است. تعداد نفراتی که در این شهر ساکن می باشند حدود ۱۴۰۰۰۰۰ نفر است. یکی از مهم ترین و مقدس ترین مکان های آگرا، رود یامونا می باشد که البته با نام جمنا نیز معروف است. اگر شما بخواهید از این شهر به پایتخت هند که همان دهلی نو می باشد بروید، می توانید از انواع مختلفی از وسایل حمل و نقل استفاده کنید. از جمله خودرو شخصی(حدود ۲:۳۰ طول می کشد)، هواپیما( ۳۰ دقیقه بیشتر طول نمی کشد) و قطار(۴ ساعت به طول می انجامد).

معرفی شهر آگرا

گذری بر تاریخ شهر آگرا

اگر بخواهید بدانید اولین بار توسط چه چیزی نام این شهر معرفی شد، باید گفت که در کتابی به نام ماهابها راتا که کتابی حماسی می باشد برای نخستین بار با نام آگرهبانا که به معنی بهشت است به جهان معرفی و شناخته شد. آگرا در سده ۱۶ میلادی در دنیا برای اولین بار به وسیله سکندر لودهی کشف شد همچنین این شهر توسط شاه اکبر که جزء پادشاهان سلسله گورکانیان بود به عنوان پایتخت انتخاب گردید که به همین بهانه به آن اکبرآباد می گفتند. دلیل زیبا بودن امروزه این شهر تلاش و ذوق هنری شاهان فراوانی است که آگرا به خود دیده. از جمله کار های هنری پادشاهان: کاخ آگرا، باغ های زیبا مانند باغ های پارسی(با نام آرام باغ در کناره رود یامونا توسط بابر شاه ساخته شد) و کاخ های متعدد دیگری می باشند.

معرفی شهر آگرا

آب و هوای شهر آگرا

این شهر دارای سه فصل می باشد، فصل خشک، فصل باران های موسومی و فصل زمستان ولی به طور کلی شهری با آب و هوایی خشک، استوایی و مرطوب است. اگر شما در حال برنامه ریزی برای سفر کردن به این شهر هستید بهتر است که سفر خود را از ماه های اکتبر تا مارس(مهر تا اواسط فروردین) شروع کنید چرا که داری آب و هوایی نسبتاً معتدل و خوب است اما اگر در ماه آوریل تا ژوئن(اواخر فرودین تا خرداد) سفر خود را شروع کردید با آب و هوایی بسیار خشک و گرم مواجه خواهید شد.

معرفی شهر آگرا

مراکز دیدنی و جاذبه های تاریخی آگرا

هندوستان از آن کشور هایی است که در هر گوشه و کنار خود آثار و جاذبه های تاریخی فراوانی جای داده است که شهر آگرا نیز جزئی از این مناطق می باشد. پس اگر برای سفر خود شهر آگرا را انتخاب کرده اید نگران کمبود و نداشتن جاذبه در این شهر نباشید. برای مثال می توان برخی از محبوب ترین و معروف ترین این جاذبه ها را اینگونه بیان کرد:
تاج محل
سیکاندرا
باغ آرام
قلعه لعل
فاتح پور سیکری
مسجد جامع آگرا
آرامگاه مریم
و.... .

معرفی شهر آگرا

مراکز خرید و بازار های شلوغ آگرا

در هر سفری از مهم ترین بخش های آن می توان به مشاهده انواع صنایع دستی، خرید شخصی، خرید سوغاتی برای عزیزان و آشنایان و.... اشاره کرد. پس زمانی که به این شهر زیبا سفر می کنید بهتر است که برخی از معروف ترین مراکز خرید و بازار های آن را نیز بشناسید چرا که در زمان لازم، دیگر وقت خود را برای شناسایی اولیه آنان هدر ندهید. برخی از آنان را می توان به این صورت معرفی کرد:
مرکز خرید تی دی آی
مرکز خرید آشوک کاسموس
بازار سوبهاش
بازار کنیاری
بازار راجا کیماندی
و.... .

معرفی شهر آگرا

رستوران ها در آگرا

اگر می خواهید جدا از محل اقامت خود(هتل) مکانی برای امتحان کردن غذا های محلی و لاکچری این شهر را بیابید، باید به سراغ رستوران های آگرا بروید. خوبی این شهر داشتن تعداد زیادی رستوران در سطحش می باشد که این خود یک پوئن مثبت برای آن به حساب می آید. می توانید برای تست برخی از غذا های محلی هندی به این رستوران ها سری بزنید:
رستوران شانتی
رستوران داساپ راکاش
رستوران موقال روم
رستوران تیسه مه
رستوران شانکاجی
رستوران پینچ آو اسپایس
و.... .

معرفی شهر آگرا

هتل ها و محل اقامت در شهر آگرا

اولین چیزی که به عنوان یک گردشگر برای یک سفر باید آماده کنید، رزرو هتل یا محل اقامتی برای خود است، چرا که بعد از یک تفریح عالی در سراسر شهر شما نیاز به یک مکانی برای استراحت دارید. برخی از هتل هایی که می توان در آگرای هند رزرو کرد:
هتل ۵ ستاره آی تی سی موگال ا لوکسری
هتل ۵ ستاره رادیسون بلو آگرا تاج ایست
هتل ۵ ستاره دابل تری بای هیلتون آگرا
هتل ۵ ستاره کریستال ساروار پریمیر آگرا
هتل ۴ ستاره ویتس آگرا
هتل ۴ ستاره هاوارد پلازافرن آگرا
و.... .

معرفی شهر آگرا

چمدونت رو بستی؟

فقط کافیه بلیط هواپیما و هتلت رو انتخاب کنی. بقیه اش با مستر تیکت

خرید بلیط هواپیما
رزرو هتل

دیدگاه شما چیست؟