شهرها

روستای هال اشتات کجاست؟

روستای هال اشتات کجاست؟

اتریش و یا همان جمهوری اتریش کشوری زیبا و باستانی است که در اروپا مرکزی واقع شده. اتریش کشوری آلمانی زبان است که البته در آن در برخی از مناطق خاص می توان زبان های محلی و منطقه ای دیگر نیز یافت. دین اکثریت مردم آن در طی آمار هایی که به طور رسمی گرفته شده است، کاتولیک می باشد. البته این بدین معنا نیست که دین های دیگر جایی در این کشور ندارند. این کشور با داشتن وسعت زیادش توانسته در سال شامل میلیون ها توریست از سراسر جهان باشد به طوری که برخی از شهر های معروف و بزرگ این سرزمین در ایام تعطیل و یا تابستان به شدت شلوغ و پر بازدید می شوند. بزرگ ترین شهر و پایتخت آن که وین نام دارد یکی از این شهر ها می باشد.
از دیگر شهر هایی که می توان به عنوان یک مکان معروف و پر جاذبه و توریستی در اتریش معرفی کرد، شهر هایی چون ویلاخ، لنیز، گراز، سالزبورگ، برگنز، فلدکریچ، استیر و... هستند. حال اگر شما به عنوان یک گردشگر به دنبال مکانی خاص و متفاوت هستید که بتوانید در آن آرامش را به آسانی پیدا کنید، پس حتماً باید سری به روستای هال اشتات اتریش بزنید.

روستای هال اشتات کجاست؟

معرفی روستا زیبا هال اشتات

روستا هال اشتات(Hallstatt) روستایی بسیار کوچک در غرب کشور اتریش است که همان طور که قبل تر بیان شد، می توان در آن آرامش و سکونی بی نظیر را یافت و تجربه نمود. دلیل این اتفاق این است که روستا هال اشتات در کنار دریاچه ای با همین نام قرار گرفته و همچنین دارای مردمانی مهمان نواز، مهربان و با محبتی می باشد به طوری که شما به هنگام پا گذاشتن در این شهر با وجود معروفیتش با هیچ گونه هتل و یا هاستلی رو به رو نخواهید شد، چرا که اکثر خانه های این روستا در انتظار پذیرایی از شما هستند که این عمل آنان، باعث معرفیت هر چه بیشتر این روستا گشته است.

روستای هال اشتات کجاست؟

در ادامه باید گفت این روستا در ایالت اوبراسترایش و منطقه ای به نام سالزکامرگوت واقع شده است. این روستا تا حدود سال ۱۹ میلادی در میان مردم ناشناخته بوده و تنها راه هایی که می توانست به آن رسید قایق و یا گذر از کوهستان هایش بوده است. هال اشتات توانست با وجود داشتن معدن های نمک خویش خود را به جهان معرفی کند و تبدیل به یک قطب گردشگری گردد. این روستا به دلیل عمر طولانی خود که حدوداً به دوران آهن می رسد و مصنوعات باستانی که دارد مانند خانه هایی به قدمت ۷۰۰۰ سال و ۲۰۰۰ قبر متعلق به عصر برنز، به فرهنگ هال اشتات معرف گشته است و همچنین به دلیل زیبایی های طبیعی خود مانند دریاچه و کوهستان های خوش منظره اش به بهشت روی زمین نیز معروف است. هال اشتات که یکی از قدیمی ترین دهکده های مسکونی در اروپا است دارای مساحتی بالغ بر ۲۳ مایل مربع می باشد و ۵۱۱ متر نیز ارتفاع دارد.

روستای هال اشتات کجاست؟

گردشگری در روستا هال اشتات اتریش

اگر قصد سفر به این دهکده زیبا و با شکوه را در ذهن دارید، بهتر است با چند مورد از اماکن تفریحی و گردشگری آن آشنا شوید. اما قبل از معرفی این مکان ها باید گفت که سفر در فصل سرما و گرما به این مکان متفاوت است. برای مثال در فصل گرما شما می توانید به شنا، پیاده روی، دوچرخه سواری، قایق رانی و دیگر ورزش های آبی بپردازید و در فصل سرما به اسکی و ورزش های زمستانی.

روستای هال اشتات کجاست؟

روستای هال اشتات کجاست؟

اما جدا از این نوع فعالیت شما در هر فصلی می توانید از جاذبه های تاریخی آن که در سازمان میراث جهانی یونسکو در سال ۱۹۹۷ به ثبت رسیده دیدن فرمائید. از برخی از مکان های دیدنی هال اشتات می توان اینگونه نام برد:
موزه هال اشتات
خانه چارنل
کلیسا کالورینبرگ
کلیسا عروج
کلیسا مسیح
مصنوعات باستانی
میدان بازار
دریاچه هال اشتات
پل هوایی داخشاتین
معدن نمک

روستای هال اشتات کجاست؟

روستای هال اشتات کجاست؟

 
چمدونت رو بستی؟

فقط کافیه بلیط هواپیما و هتلت رو انتخاب کنی. بقیه اش با مستر تیکت

خرید بلیط هواپیما
رزرو هتل

دیدگاه شما چیست؟