اماکن تفریحی

موزه مادام توسو استانبول

بازدید از موزه مادام توسو در شهر استانبول

استانبول از محبوب ترین شهرهای توریستی است که با داشتن جاذبه های تاریخی و دیدنی بسیار، سالانه میزبان گردشگران زیادی از سراسر دنیا میباشد. 
کاخ ها، مساجد، کلیسا و موزه ها از جاذبه های گردشگری این شهر است که امروز میخواهیم سری به یکی از موزه های آن بزنیم.
موزه ای با آوازه ی جهانی.


موزه مادام توسو 

قطعا نام موزه مادام توسو به گوشتان خورده است، موزه ای معروف و پربازدید که شهرتی جهانی دارد و میتوان در آن افراد مشهور دنیا را از نزدیک دید.
موزه مادام توسو که شعبه اصلی آن در لندن میباشد، شعبه های متعددی در شهرهای مختلف دنیا دارد که هرکدام به نوبه خود دیدنی و جذاب هستند. وجود شعبات مختلف این موزه، موجب شده برای بازدید از آثار هنری آن نیازی نباشد که راهی لندن شوید. 

موزه مادام توسو


شهرهایی چون استانبول، دهلی، آمستردام، لاس وگاس، واشنگتن و برلین هم شعبه ای از موزه مادام توسو دارند که با سفر به هرکدام از این شهرها میتوان به دیدن این موزه رفت. (شعبه استانبول موزه مادام توسو بهترین گزینه برای ایرانی هاست).

آشنایی با موزه مادام توسو

آنچه در موزه مادام توسو نگهداری میشود، مجسمه های مومی افراد مشهور دنیاست که هنرِ دستِ بانوی هنرمند "ماری گروشوتس استراسبورگ" میباشد.
تمام این مجسمه ها با زیبایی، دقت و ظرافت بی نظیری ساخته شده اند.
این بانوی هنرمند تمام زندگی خود را صرف ساختن این مجسمه ها کرد و برای آنکه اثری بی نقص خلق کند، به مطالعه زندگی هر شخصیتی که میخواست بسازد، میپرداخت. 
مجسمه ها، شخصیت های مشهور علمی، سیاسی، بازیگر و خواننده ها هستند که بسیار طبیعی ساخته شده اند و تمام خطوط چهره، ریزه کاری ها و حالات چهره مشابه خود شخصیت ها میباشد و همین امر باعث شهرت این مجسمه ها و موزه مادام توسو شده است. 

موزه مادام توسو استانبول

موزه مادام توسو استانبول

در خیابان استقلال، یکی از خیابان های معروف شهر استانبول، موزه مادام توسو قرار دارد. این موزه که اولین شعبه مادام توسو در ترکیه میباشد در 28نوامبر سال 2016 افتتاح گردید. 
برای بازدید از این موزه میتوانید هر روز هفته به خیابان استقلال، منطقه بی اغلو بروید. موزه مادام توسو از 10 صبح تا 8 شب باز است ولی از ساعت 7 دیگر مراجعه کننده ای نمیپذیرد. 

چهره های معروف ترک در موزه مادام توسو


موزه مادام توسو استانبول، یکی از جاذبه های گردشگری این شهر توریستی است که برای بازدید از آن باید حدود 1 تا 1.5 ساعت زمان بگذارید. 
از آنجایی که این موزه با سایر موزه ها متفاوت است، برای تمام سنین بخصوص بچه ها بسیار جالب و دیدنی است.

در موزه مادام توسو استانبول چه میبینیم

در موزه مادام توسو استانبول هم مانند سایر شعبه های این موزه مجسمه های مومی افراد مشهور را خواهید دید که چهره های برجسته هنری، ورزشی، سیاسی و علمی دنیا هستند.

چهره های معروف دنیا در موزه مادام توسو استانبول


در این میان چهره های معروف تاریخ و هنر ترکیه مانند: سلطان سلیمان، مصطفی آتاتورک، رجب اردغوان، تولگا تویچ، آردا توران و کیوانچ تاتلیتوع را هم خواهید دید.
یکی از معروف ترین مجسمه های موجود در موزه مادام توسو استانبول که منحصرا برای این شعبه میباشد و برای گردشگران بسیار جذاب است، مجسمه مولانا جلال الدین بلخی است. نکته جالب این است که چون عکسی از شیخ مولانا در دسترس نبوده، مجسمه این شاعر و عارف ایرانی را از روی بیست و دومین نوه وی، "فارق چلبی" ساختند. 

مجسمه مولانا در موزه مادام توسو

مجسمه چهره های معروف دیگری چون:
دیوید بکهام، برد پیت، لئوناردو داوینچی، موتزارت، ماریا شاراپوآ، استیو چابز، رافائل نادال و انیشتین هم در این موزه هست که میتوان در کنار آنها عکس های خاطره انگیزی انداخت.

چمدونت رو بستی؟

فقط کافیه بلیط هواپیما و هتلت رو انتخاب کنی. بقیه اش با مستر تیکت

خرید بلیط هواپیما
رزرو هتل

دیدگاه شما چیست؟