اماکن تفریحی

خیابان استقلال استانبول

کشور ترکیه از کشورهای باستانی دنیاست که قدمتی دیرینه دارد. در میان شهرهای مختلف ترکیه، "استانبول" از پرجاذبه ترین شهرهاست که هم پیشینه ای غنی دارد هم از مدرن ترین شهرهای دنیا بشمار می آید. 
قدم زدن در کوچه و خیابان های شهر استانبول یکی از تفریحات لذت بخش برای گردشگران است، چراکه میتوانند هم در میان تاریخ این شهر قدم بزنند هم شهری مدرن و امروزی را ببینند. 
برای استانبول گردی، منطقه های مختلفی شهرت پیدا کرده اند که از میان آنها میتوان به خیابان استقلال، میدان تکسیم و منطقه بالات اشاره کرد. 
 

گشت و گذار در خیابان استقلال استانبول

خیابان استقلال از معروف ترین خیابان های استانبول است که بدون اقرار هر گردشگری که به این شهر می آید حتما گذرش به این خیابان هم می افتد. 
خیابان استقلال در قسمت اروپایی استانبول قرار دارد و خیابانی طولانی (سه کیلومتر) میباشد که میتوان در طول آن ساختمان های قدیمی و جدید، مراکز خرید، رستوران و بارها و هتل های متعددی را دید. 

شبهای خیابان استقلال استانبول

شب های بیدار استانبول را میتوان به وضوح در این خیابان دید، چراکه از صبح تمام شبانه روز مملو از جمعیت است و از پر ترددترین خیابان های استانبول میباشد. در گوشه و کنار خیابان استقلال میتوان نوازنده های خیابانی را دید و گاریچی هایی که نان سیمیت، صدف، بلال و بلوط بوداده میفروشند. 
تمام این ها از جاذبه های خیابان استقلال است که شور و هیجان خاصی را به این خیابان بخشیده. 
نورپردازی ها، صدای موسیقی و جمعیتی که در خیابان تردد میکنند، همه و همه حکایت از شور زندگیست که در این خیابان جریان دارد.
خیابان استقلال محل تفریح، گردش و خرید است و بهترین مکان برای گردشگران است که بتوانند حسابی خوش بگذرانند و با زندگی مردم استانبول آشنا شوند. 

خیابان استقلال استانبول

خیابان استقلال، قلب تپنده استانبول

 اگر بخواهیم سری به قدمت این خیابان بزنیم، باید بگوییم که خیابان استقلال در گذشته محل زندگی روشنفکران و ثروتمندان ترکیه بوده. اما در دهه 1970 با غافل شدن مسئولین، این خیابان به مکانی بهم ریخته و نا امن تبدیل شد که شورای محلی را وادار کرد تا با هزینه های گزاف این خیابان را سر و سامان ببخشند و به شکل امروزی دربیاورند. 

خوراکی های خیابان استقلال استانبول

خیابان استقلال بهترین مکان برای خرید در استانبول

وجود مراکز خرید و مغازه های متعدد در طول این خیابان باعث شده تا مکانی ایده آل برای خرید باشد. برندهای معروف ترک و اروپایی مانند: ال سی وایکیکی، زارا، منگو، سفورا، گپ، کوتون و اچ اند ام در خیابان استقلال دارای شعبه های بزرگی هستند که لذت خرید را دوچندان میکنند. 
فروشگاه های محلی هم در بین این مغازه های بزرگ و معروف وجود دارد که اجناس باکیفیتی ارائه میدهند. هنگام خرید چانه زدن را فراموش نکنید چراکه میتوانید تخفیف های خوبی بگیرید. 

مراکز خرید خیابان استقلال استانبول

علاوه بر خرید لباس، کیف و کفش، اکسسوری و لوازم آرایش، در خیابان استقلال میتوانید شکلات های معروف و خوشمزه، قهوه ترک، باقلوا، لوکوم و سایر سوغاتی های خوراکی ترکیه را هم بخرید. 

حافیظ مصطفی در خیابان استانبول

یکی از مشهورترین برندهای باقلوا در ترکیه، حافظ مصطفی است. انواع باقلواهای ترکی که همه تازه و لذیذ هستند با کیفیت عالی و عطر و طعمی بی نظیر در حافظ مصطفی تهیه و عرضه میشود که با بسته بندی های لوکس، بهترین گزینه برای سوغاتی میباشد. 
در کافه حافظ مصطفی خیابان استقلال میتوانید قهوه ترکی بی نظیر با باقلوای تازه سفارش داده و همانجا نوش جان کنید. 

باقلوای حافظ مصطفی در خیابان استقلال

پاساژ چیچک خیابان استقلال

یکی از مکان های تاریخی در خیابان استقلال استانبول، پاساژ چیچک است که با نام پاساژ گل نیز معروف است. 
قدمت این پاساژ به سال 1876 برمیگردد و دارای معماری قدیمی و جذابی است که در آن کافه ها و رستوران های معروف زیادی مشغول بکار هستند. 
گشت و گذار در پاساژ چیچک تجربه ای لذت بخش است و میتوانید علاوه بر خرید از مغازه هایش، سری هم به کافه و رستوران ها بزنید. 
یکی دیگر از جاذبه های خیابان استقلال، تراموایی است که از وسط این خیابان میگذرد و علاوه بر اینکه وسیله ای برای عبور و مرور در این خیابان طویل است، میتوان عکس های کارت پستالی بی نظیری انداخت. 

چمدونت رو بستی؟

فقط کافیه بلیط هواپیما و هتلت رو انتخاب کنی. بقیه اش با مستر تیکت

خرید بلیط هواپیما
رزرو هتل

دیدگاه شما چیست؟