اماکن تفریحی

خیابان مودا استانبول

سفر به کشور ترکیه پر از تفریح و ماجراجوییست. شهرهای ساحلی با تفریحات آبی،  جاذبه های تاریخی، مراکز خرید، رستوران ها و کافه های سنتی و مدرن، همگی ترکیه را به یکی از قطب های گردشگری دنیا تبدیل کرده است. 
در میان شهرهای توریستی ترکیه، استانبول حرف اول را میزند. یکی از خیابان های معروف استانبول که باید حتما از آن دیدن کنید، خیابان مودا است.
خیابان مودا از خیابان های معروف استانبول است که در بخش آسیایی آن و در منطقه کادیکوی قرار دارد.
 کوچه های باریک و زیبایی در دو طرف خیابان مودا وجود دارد که قدم زدن در آنها بسیار دلچسب است. در خیابان مودا و کوچه های اطرافش، کافه و رستوران های دنج و باصفایی هست که میتوان ساعت های خاطره انگیزی را در آنها سپری کرد. 

خیابان مودا استانبول


یکی از معروف ترین بستنی فروشی های ترکیه بنام علی اوستا در این خیابان میباشد که اگر گذرتان به خیابان مودا افتاد، حتما باید بستنی های خوشمزه علی اوستا را امتحان کنید. 
نزدیکی خیابان مودا به دریا باعث شده اکثر کافه و رستوران ها چشم انداز فوق العاده ای به دریا داشته باشند و لذت قدم زدن در این خیابان و وقت گذرانی در کافه ها را چندین برابر کند.

پارک ساحلی مودا

یکی از قسمت های پرطرفدار در خیابان مودا، پارک ساحلی مودا است. پارکی زیبا با چشم انداز بخش اروپایی استانبول که میتوان ساعت ها نشست و این مناظر را نگاه کرد. به غیر از پیاده روی یکی دیگر از کارهایی که در پارک ساحلی میتوان انجام داد، دوچرخه سواری در امتداد ساحل است. 

پارک ساحلی مودا استانبول


غرفه های فروش صنایع دستی و کافه های روی اسکله حال و هوای خاصی به این پارک ساحلی داده و آن را تبدیل به یکی از جاذبه های دوست داشتنی استانبول کرده است. 

جاذبه های دیدنی خیابان مودا
خانه اپرای ثریا
خانه اپرای ثریا، اولین خانه تئاتر موزیکال در آناتولی استانبول است که در سال 1972 افتتاح گردید. 
معماری ساختمان خانه اپرا بسیار دیدنیست بخصوص سرسرای ورودی که با فرش های قرمز و نرده های مزین شده به نقش و نگار، جلوه ای بی نظیر دارد.

خانه اپرای ثریا در خیابان مودا استانبول


اگر از دوستداران موسیقی کلاسیک، اپرا و رقص باله هستید، حتما بلیط تهیه کنید و در خانه اپرای ثریا، تجربه ای فراموش نشدنی را در استانبول داشته باشید.
رستوران کوچو
کوچو، رستورانی تاریخی که از سال 1928 تاکنون محبوبیت خود را حفظ کرده  و همچنان طرفداران بسیاری دارد.
رستوران کوچو تبدیل به نماد خیابان مودا شده و غذاهای لذیذ و متنوعش ارزش امتحان کردن را دارد. از آنجایی که کوچو، از رستوران های پرطرفدار است، بهتر است قبل از رفتن حتما میز خود را رزرو کنید.
موزه باریش مانچو
یکی از موزه های محبوب در استانبول، موزه باریش مانچو است که در خیابان مودا قرار دارد.

موزه باریش مانچو در خیابان مودا استانبول


این موزه متعلق به هنرمند پیشتاز ژانر راک آناتولی (دهه 70 و 80) بنام "باریش مانچو" است که مجسمه وی با موهای بلند و سبیلی چخماقی در آنجا وجود دارد. ساختمان این موزه در واقع خانه باریش مانچو بوده که پس از مرگ وی به موزه تبدیل شد.
چمدونت رو بستی؟

فقط کافیه بلیط هواپیما و هتلت رو انتخاب کنی. بقیه اش با مستر تیکت

خرید بلیط هواپیما
رزرو هتل

دیدگاه شما چیست؟