اماکن تفریحی

کلیسای جامع کازان مسکو

معرفی کلیسای کازان میدان سرخ مسکو

در میان انبوه جاذبه های تاریخی و دیدنی کشور روسیه، کلیساها با معماری منحصر به فرد و چشمگیر، بخش مهمی از جذابیت این کشور هستند. یکی از کلیساهای معروف روسیه که در میدان سرخ شهر مسکو قرار دارد، کلیسای جامع کازان میباشد. کلیسایی با ارزش تاریخی بسیار که بدون شک تمام گردشگرانی که به مسکو سفر میکنند، بازدید از آن را در برنامه خود قرار میدهند.
کلیسایی با رنگ های سفید، سرخ و سبز که با وجود کوچک بودن، بار سنگینی از تاریخ روسیه و روزهای تاریک و روشن شهر مسکو را به دوش میکشد.

کلیسای کازان مسکو

تاریخچه کلیسای کازان مسکو

شاهزاده دیمیتری پوژارسکی بعد از بیرون راندن ارتش لهستان – لیتوانی از شهر مسکو، از آنجایی که موفقیت خود را مدیون کمک های الهی تئوتوکوس )بانوی غیبی( کازان میدانست، در سال 1612 کلیسایی چوبی را به هزینه شخصی در میدان سرخ مسکو ساخت. سال ها بعد کلیسا بر اثر آتش سوزی تخریب شد و در سال 1632، تزار میکائیل اول، دستور بازسازی کلیسای کازان را داد و کلیسا با نمایی آجری جایگزین و در اکتبر 1636، بنای گنبدی، برج ناقوس و تالاری بزرگ به آن اضافه شد.
کلیسای کازان که یکی از مهمترین کلیساهای شهر مسکو میباشد، هرساله در سالگرد آزادسازی مسکو از ارتش لهستان – لیتوانی، یک رژه رسمی در آن انجام میشد که تزار با حمل صلیبی در این رژه شرکت میکرد.

کلیسای کازان در طول تاریخ بارها بازسازی شد و توسعه یافت، بطور مثال در اواخر قرن 17، یک برج ناقوس به کلیسا اضافه گردید و ورودی جدیدی برای آن طراحی کردند. همچنین در سال های 1801، 1805 و 1865 کلیسا مورد بازسازی های متعددی قرار گرفت. مرمت و بازسازی کامل نمای خارجی کلیسا طبق طرح اولیه آن در سال های 1929 – 1932 توسط معمار زبردست روسی “پیتر بارانوفسکی” انجام شد.
در سال 1936، زمانی که میدان سرخ برای برگزاری رژه های نظامی اتحاد جماهیر شوروی آماده می شد، جوزف استالین دستور داد میدان را از کلیساها پاکسازی کنند، اگرچه بارانوفسکی برای نجات آن تلاش هایی انجام داد، اما وی نتوانست مانع از تخریب کلیسای جامع کازان شود و این درحالیست که کلیسای جامع سنت باسیل را از تخریب نجات داد.
پس از سقوط اتحاد جماهیر شوروی، کلیسای جامع کازان اولین کلیسایی بود که پس از تخریب توسط کمونیست ها به طور کامل بازسازی شد. مرمت کلیسای کازان از 1990 تا 1993 بطول انجامید و با حمایت مالی شعبه مسکو انجمن حفاظت از تاریخ و سازمان فرهنگی روسیه انجام شد. این بازسازی بر اساس اندازه گیری های دقیق و طبق عکس های موجود از کلیسای اصلی انجام شد.

کلیسای کازان

جاذبه های دیدنی میدان سرخ مسکو

چمدونت رو بستی؟

فقط کافیه بلیط هواپیما و هتلت رو انتخاب کنی. بقیه اش با مستر تیکت

خرید بلیط هواپیما
رزرو هتل

دیدگاه شما چیست؟