جشنواره ها و فستیوال های استانبول - قسمت اول

یکی از شهرهای توریستی ترکیه که به جرات میتوان گفت قطب گردشگری این کشور میباشد، استانبول است.

استانبول، علاوه بر اینکه با جاذبه های تاریخی، مال های بزرگ و لوکس و تفریحات متنوعش، گردشگران را از سراسر دنیا جذب خود میکند، فستیوال ها و جشنواره های بسیاری هم دارد که با موضاعاتی چون: رقص و موسیقی، فیلم، حراج های بزرگ و خرید، غذا و .... لذت سفر را برای توریست ها دوچندان میکند.

در قسمت اول این مقاله میخواهیم پنج فستیوال و جشنواره استانبول را به شما معرفی کنیم، با آشنایی با این فستیوال ها و دانستن زمان آنها، میتوانید سفر خود به استانبول را به درستی برنامه ریزی کنید تا با برگزاری جشنواره ها همزمان باشد.

جشنواره عروسک های استانبول

جشنواره بین المللی عروسک های استانبول از سال 1998 هر ساله برگزار می شود و هدف این جشنواره زنده نگاه داشتن این عروسک ها، آشنایی بیشتر با سنت های عروسکی و ترویج سنت عروسک های ترکیه به سایر نقاط جهان است.

تاکنون استانبول در این فستیوال، میزبان بیش از سیصد گروه عروسکی و بیش از 2500 عروسک گردان بوده و هر ساله این جشنواره نمایش های جدیدی را به دوستداران عروسک ارائه می دهد.

با حضور در این جشنواره ، فرصت تماشای نمایش های عروسکی از روسیه ، فرانسه ، چین ، هنگ کنگ و بسیاری از مکان های دیگر در سراسر جهانرا خواهید داشت.

یکی از جذاب ترین قسمت های این جشنواره این است که علاوه بر دیدن نمایش های عروسکی، میتوانید به کارگاه های عروسک سازی بروید و عروسک خود را بسازید.

تاریخ برگزاری جشنواره عروسک های استانبول از 24 اکتبر تا 4 نوامبر میباشد.

جشنواره بین المللی رقص استانبول

این جشنواه هرساله در ماه مارس برگزار می شود و علاقه مندان به رقص میتوانند از این فرصت استفاده کنند و در محدوده زمانی 27 مارس تا اول آوریل، خود را به استانبول برسانند.

در این فستیوال باشکوه هم میتوانید از برنامه های رقص گروه های بزرگ دیدن کنید هم میتوانید در کارگاه های رقص که برترین مربیان رقص از سراسر دنیا در آن حضور دارند، شرکت کنند.

فستیوال موسیقی جاز استانبول

جشنواره موسیقی جاز در استانبول به مدت بیست و سه سال است که توسط بنیاد فرهنگ و هنر استانبول برگزار می شود.

 هدف از برگزاری این جشنواره، گرد هم آوردن هنرمندان و علاقه مندان به موسیقی است، همچنین از آثار هنرمندان ترکیه نیز پشتیبانی میشود.

در این فستیوال که از 29 ژوئن تا 18 جولای میباشد، علاوه بر موسیقی جاز، به سبک های دیگری از موسیقی مانند: بلوز، راک، پاپ، فانک و رگی هم پرداخته میشود.

جشنواره تئاتر استانبول

جشنواره تئاتر استانبول هرساله از اواسط نوامبر تا اوایل دسامبر برگزار میشود و علاوه بر نمایش های ترکی، نمایش های خارجی از گروه هایی چون تئاتر موزیکال هلند و پیکولو تئاتر میلان هم در این جشنواره به اجرا درمیاید.

تئاترها در بیست سالن در سطح شهر استانبول اجرا میشوند و شامل برنامه های متنوعی چون: برگزاری کارگاه های تئاتر، جلسات نقد و گفتگو و اجرای نمایش ها میباشند.

جشنواره قهوه استانبول

جشنواره قهوه هرساله در اواسط شهریورماه برگزار میشود. برای خوردن یک فنجان قهوه خوش عطر و طعم، بسیاری خود را از اقصی نقاط دنیا به استانبول میرسانند تا در این فستیوال شرکت کنند.

علاوه بر قهوه ترک در این جشنواره میتوانید انواع دیگری از قهوه را هم تست کنید که توسط افرادی از کشورهای دیگر تهیه میشود. در این جشنواره قرار نیست فقط قهوه بخورید!!! بلکه سرگرمی های مختلفی مانند موسیقی، مسابقه و کارهای هیجان انگیز دیگر هم وجود دارد.

همچنین در این جشنواره میتوانید نحوه صحیح درست کردن قهوه ها را از افراد متخصصی که آنجا حضور دارند، یاد بگیرید و حتی قهوه،  دستگاه های مختلف برای دم کردن انواع قهوه و فنجان و ماگ های مخصوص را از فروشگاه ها خریداری کنید.

در قسمت دوم این مقاله میتوانید با فستیوال ها و جشنواره های دیگر شهر استانبول آشنا شوید.

چمدونت رو بستی؟

فقط کافیه بلیط هواپیما و هتلت رو انتخاب کنی. بقیه اش با مستر تیکت

خرید بلیط هواپیما
رزرو هتل

دیدگاه شما چیست؟