جشنواره ها و فستیوال های استانبول _ قسمت دوم

معرفی فستیوال های استانبول

همانطور که در قسمت اول این مقاله گفتیم، فستیوال ها و جشنواره ها بهترین زمان برای رفتن به استانبول هستند و اگر زمان آنها را بدانید، میتوانید سفرتان را طوری برنامه ریزی کنید که از جشنواره های دلخواهتان هم لذت ببرید.
در ادامه شما را با فستیوال های دیگر استانبول آشنا میکنیم، با ما همراه باشید.

فستیوال بین المللی فیلم استانبول

این جشنواره، اولین و قدیمی ترین فستیوال فیلم در ترکیه است که هرساله در شهر توریستی استانبول برگزار میشود.
جشنواره بین المللی فیلم استانبول، برای اولین بار در سال 1982 و با هدف توسعه سینما و ارتقاء فیلم های باکیفیت در بازار سینمای ترکیه برگزار شد.  
زمان برگزاری این فستیوال در ماه آوریل میباشد و سالن های سینمای استانبول، میزبان بازدیدکنندگان از این جشنواره هستند.
اگر علاقه مند به فیلم هستید، بهتر است این تجربه بی نظیر را از دست ندهید.

جشنواره کتابخوانی استانبول

این جشنواره به درد دوستداران کتاب میخورد. هرساله در فوریه، کتابفروشی های سراسر استانبول در ایستگاه راه آهن Haydarpasa گرد هم جمع میشوند و کتاب های کمیاب، دستنویس، کتاب های دست دوم، نقشه های قدیمی، مجله، پوستر و.... را به معرض نمایش و البته فروش میگذارند.
در فستیوال کتابخوانی استانبول، تبادل کتاب، کتابخوانی برای کودکان و برنامه هایی از این دست هم برگزار میشود.  

جشنواره بین المللی لاله استانبول

فستیوال گل های لاله استانبول به سیصد سال پیش برمیگردد.
این فستیوال هرساله در فصل بهار (ماه آوریل تا اوایل می) برپا میشود و بیش از 120 نوع گل لاله در رنگ های زیبا، در پارک های شهر استانبول شکوفا میشوند.
در طول جشنواره لاله های استانبول، فعالیت های فرهنگی و هنری بسیاری در پارک ها اجرا میشود، همچنین عکاس های زیادی برای انداختن عکس های هنرمندانه و خاص به سمت پارک های استانبول می آیند و به 50 عکاس که بهترین عکس را از گل های لاله ثبت کنند، جایزه اهدا میشود.
بزرگترین فرش لاله استانبول نیز در میدان سلطان احمد میباشد که دیدن آن خالی از لطف نیست.

فستیوال خرید استانبول

یکی از پرطرفدارترین فستیوال های استانبول، فستیوال خرید است.
بعد از فستیوال خرید دبی و سنگاپور، فستیوال خرید استانبول بیشترین توجه ها را به خود جلب کرده و هر سال از ژوئن تا ژوئیه، این فرصت را برای تمام دوستداران خرید در سراسر دنیا فراهم میکند که از برندهای معروف و معتبر دنیا، با تخفیف های فوق العاده، بهترین خریدها را انجام دهند.
البته استانبول، فستیوال خرید زمستانه هم دارد که از اواسط دسامبر یا اوایل ژانویه آغاز میشود و اگر کسی فستیوال تابستان را از دست داد، میتواند در فستیوال خرید زمستان استانبول شرکت کند و در حال و هوای کریسمس، لذت بیشتری از سفر به این شهر توریستی ببرد.

جشنواره بین المللی غذا استانبول

بزرگترین مسابقه  و جشنواره غذا در ترکیه، فستیوال بین المللی غذا استانبول است که توسط فدراسیون آشپزها و سرآشپزهای ترکیه برگزار میشود.
این جشنواره بطور مشترک با انجمن جهانی جوامع آشپزها WACS، برگزار میگردد و فستیوالی در سطح بین المللی میباشد که سرآشپزها از سراسر دنیا و ترکیه در بیش از 70 دسته، باهم رقابت میکنند.
فستیوال بین المللی غذا استانبول با هدف برقراری پل ارتباطی برای معرفی غذاهای ترکی به سراسر دنیا و آوردن سرآشپزهای جدید به ترکیه و جهان، برپا میشود.
این فستیوال هرساله در ماه فوریه برگزار میشود.

چمدونت رو بستی؟

فقط کافیه بلیط هواپیما و هتلت رو انتخاب کنی. بقیه اش با مستر تیکت

خرید بلیط هواپیما
رزرو هتل

دیدگاه شما چیست؟