همه چیز درباره کریسمس

همه چیز درباره کریسمس

جشن کریسمس  یا همان جشن نوئل یکی از جشن های بسیار مشهور و محبوب اکثر مردم جهان می باشد. در این جشن بزرگ شما می توانید وجود چندین نماد و اعتقاد را حس کنید و ممکن است هر کدام از آن ها شما را هر چه بیشتر به این مراسم علاقه مند کند.

همه چیز درباره کریسمس

نگاهی مختصر به کریسمس

جشن کریسمس در روز ۲۵ دسامبر یا در شب آن برگزار می شود(معادل ۵ دی ماه تقویم شمسی) و تا روز ۶ ژانویه(معادل ۱۶ دی ماه تقویم شمسی) ادامه دارد. ۲۵ دسامبر تولد و زادروز حضرت مسیح علیه السلام می باشد و ۶ ژانویه نیز روز غسل تعمید ایشان می باشد که در ابتدا توسط کلیسا کاتولیک رومی، پیروان پروتستان انجام می گرفته است. البته برخی از جوامع نیز امروزه هستند که جشن کریسمس را در روز های دیگری از سال برگزار می کنند. برای مثال می توان گفت که مسیحیان ارتودکس روسیه در ۷ ژانویه و کلیسا حواری ارمنی نیز در ۶ ژانویه کریسمس را جشن می گیرند. از نام هایی که به این جشن نسبت می دهند نیز می توان به نوئل، میلاد، یول اشاره کرد که یول قدیمی ترین آن ها به حساب می آید و خود کریسمس که به معنی مراسم عشای ربانی در روز مسیح می باشد.

همه چیز درباره کریسمس

نماد و اعتقادات جشن کریسمس

اصولاً مراسم ها و جشن هایی که ریشه باستانی و تاریخی دارند با مقدار زیادی اعتقادات خاص و نماد هایی به همراه هستند. در این جشن هم می توان به بابانوئل یا همان سانتا کلوز اشاره کرد که پیر مردی با اندام درشت، چاق، ریشی بلند و سفید با لباسی قرمز رنگ نماد کلی این شخص است که البته با نام سنت نیکولا نیز معروف می باشد و به کودکان هدیه می دهد. نماد بعدی تزئین درخت کاج یا همیشه سبز(مانند سرو، صنوبر و نراد) است که به درخت کریسمس معروف است و برای مسیحیان در گذشته معنای زندگی همیشگی(جاودانگی) با خداوند را می داده است. از کار های دیگری که می توان در این جشن انجام داد اینگونه نام برد: رفتن به کلیسا، دور هم جمع شدن اقوام، نزدیکان و دوستان در کنار هم، کادو و هدیه گرفتن از بابانوئل، شعر خوانی به صورت دسته جمعی در خیابان ها و کوچه ها و.... .

همه چیز درباره کریسمس

همه چیز درباره کریسمس

همه چیز درباره کریسمس

چمدونت رو بستی؟

فقط کافیه بلیط هواپیما و هتلت رو انتخاب کنی. بقیه اش با مستر تیکت

خرید بلیط هواپیما
رزرو هتل

دیدگاه شما چیست؟