تاریخچه درخت کریسمس

تاریخچه درخت کریسمس

جشن کریسمس در دنیا به عنوان یک مراسم مذهبی شناخته شده است که در روز ۲۵ دسامبر معادل ۵ دی ماه برای زادروز حضرت مسیح آن را جشن می گیرند. البته این روز در برخی از مکان های متفاوت می باشد مانند کلیسا حواری ارمنی که در روز ۶ ژانویه در اصل روز غسل تعمید و خاج شویان را جشن می گیرند. در کل این جشن خود دارای یک سری نماد ها و اعتقادات خاص است که برخی از آنان بسیار جالب و قابل توجه می باشند. یکی از این موارد اشیا زیبایی است که در این روز می توان در خانه اکثریت پیروان مذهب مسیح دید، درخت کریسمس می باشد.

تاریخچه درخت کریسمس

درخت همیشه سبز کریسمس

در اصل زمان دقیقی برای اولین درخت کریسمس به طور مشخص وجود ندارد ولی حدود قدمت آن را به ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰پیش در شمال اروپا نسبت می دهند. بر همین اساس می گویند که این درخت که اصولاً درختی همیشه سبز مانند سرو، صنوبر، کاج و نراد باید باشد را با شمع، سیب، آجیل، خرما و.... تزئین می کردند. اما ما امروزه دیگر می توانیم درختانی مصنوعی که از جنس پلاستیک(پلی وینیل کلراید) می باشند را به طور کثیری در فروشگاه ها مشاهده کنیم. جالب است بدانید که اولین درخت مصنوعی که برای این جشن مقدس و باشکوه اختراع شد، توسط یک شرکت آمریکایی به نام آدیس در سال ۱۹۳۰ بوده است. امروزه نیز برای تزئین این درختان می توان از چراغ های کوچک به جای شمع در گذشته، آبناب هایی به شکل هدیه و یا عصا، گوی های رنگی کوچک، زرورق، حلقه گل و در بالا ترین قسمت درخت که یک دکوری فرشته و یا ستاره گذاشته می شود که نماد میزبان فرشتگان است.

تاریخچه درخت کریسمس

تاریخچه درخت کریسمس

تاریخچه درخت کریسمس

اما ممکن است که سوالی برای ما پیش بیاید که دلیل اصلی وجود این درخت در این جشن چیست؟ جالب است بدانیم که این درخت نماد مهم کریسمس می باشد و نماد اینگونه درختان(همیشه سبز) در آیین مسیحیت زندگی جاویدان به همراه خداوند است. همچنین اهمیت این درخت را نیز می توان در ایران باستان و برخی از آیین و مذاهب تاریخی ایران نیز مشاهده کرد و ایرانیان نیز نماد آن را جاودانگی می دانستند.

تاریخچه درخت کریسمس

چمدونت رو بستی؟

فقط کافیه بلیط هواپیما و هتلت رو انتخاب کنی. بقیه اش با مستر تیکت

خرید بلیط هواپیما
رزرو هتل

دیدگاه شما چیست؟