بهترین غذاهایی که در ایتالیا باید خورد

غذاهای ایتالیایی یکی از پرطرفدارترین غذاها در دنیا هستند.
غذاهایی با عطر و طعم لذیذ و البته منحصر به فرد  که ریشه در یونان و روم باستان دارند.
برای خوردن غذاهای ایتالیایی لازم نیست حتما به ایتالیا سفر کنید، چراکه این غذاها شهرت جهانی دارند و در تمام شهرهای دنیا رستوران های ایتالیایی هستند تا بتوانید این غذاهای خوشمزه را امتحان کنید.
اما به هرحال، خوردن این غذاها در خود ایتالیا تجربه ی متفاوت تری خواهد بود.
انتخاب از بین غذاهای ایتالیایی کار آسانی نیست چون هرکدام از آنها به نوبه خود خوشمزه هستند، با این حال برخی از معروفترین آنها را که در ایتالیا حتما باید بخورید را در ادامه به شما معرفی میکنیم.

پیتزا مارگاریتا
همانطور که میدانید پیتزاهای ایتالیایی از محبوب ترین و معروفترین انواع پیتزا در دنیا هستند. پیتزاهایی با خمیر نازک که در بین آنها پیتزای مارگاریتا جایگاه ویژه ای دارد.
این پیتزای ساده از گوجه فرنگی، پنیر ماتسرلا و ریحان درست میشود و شاید بنظر بسیار ساده بیاید اما همین سادگی موجب شده مارگاریتا یکی از لذیذترین پیتزاها باشد که گیاهخواران نیز از طرفداران پروپا قرصش هستند.
شاید برایتان جالب باشد بدانید این پیتزا اولین بار کی درست شده!!
پیتزا پز مشهور رافائل اسپوزیتو، برای اولین بار در سال 1889 این پیتزا را برای ملکه مارگاریتا درست کرد، ملکه هم از طعم هم از ترکیب رنگ های سبز، سفید و قرمز این پیتزا که هماهنگ با پرچم ایتالیا بود بسیار خوشش آمد و از آن پس نام مارگاریتا بر روی این پیتزا گذاشته شد.

پاستا
پاستا هم در کنار پیتزای مارگاریتا از محبوب ترین غذاهای ایتالیایی است. جالب است بدانید هر پاستا بسته به منطقه با پاستای دیگر متفاوت است مثلا پاستای alla carbonara مخصوص روم است. اما چه فرقی میکند کجای ایتالیا باشید و کدام پاستا را بخورید؟! تمام پاستا ها لذیذ و خوشمزه هستنند.

پاستا کاربونارا
یکی از لذیذترین انواع پاستا است که بدون خوردن آن، سفر به ایتالیا معنا و مفهومی ندارد.
این غذا در گذشته غذای محبوب کارگران معدن ذغال سنگ بوده و از آنجایی که غذایی حجیم است، آنها را سیر میکرده. این پاستا را با گوشت دودی خوک و یا بیکن درست میکنند.

لازانیا
مگر میشود صحبت غذاهای ایتالیایی باشد و لازانیا را فراموش کنیم؟!
لازانیا از آن دسته غذاهاییست که همه ما برای یکبار هم شده امتحان کرده ایم. اما لازانیای اصیلی که در خود ایتالیا خورده شود قطعا مزه ی اش متفاوت تر و بسیار لذیذتر است.
لازانیای ایتالیایی از لایه های گوشت، پنیر و سبزیجات درست میشود که مهمترین قسمت آن استفاده از سس بشامل، بولونز و یا راگو است.

بروشتا
بروشتا از پیش غذاهای لذیذ، ساده و بسیار خوشمزه ایتالیاست که در عین ساده بودن طعم بی نظیرش موجب شده طرفداران بسیاری پیدا کند.
بروشتا در واقع از تکه های نان گریل شده درست میشود که با سیر له شده طعم دار شده است و گوجه فرنگی خورد شده ، ریحان ایتالیایی و گاهی قارچ نیز رویش میریزند.

ریزوتو
کشت برنج در شمال ایتالیا بسیار رایج است، به گونه ای که تولیدکننده برنج اروپا میباشد. از اینرو میتوان انتظار داشت غذاهایی با پایه برنج در میان غذاهای ایتالیایی وجود داشته باشد.
ریزوتو یکی از آن غذاهای ایتالیایی است که با برنج درست میشود. در این غذا برنج، انواع سبزیجات و گوشت یا ماهی را ترکیب میکنند. ریزوتو کمی شبیه به سوپ میباشد ولی خیلی آبکی نیست. بسته به نوع سبزیجات و گوشت و ماهی که در این غذا استفاده میشود، انواع مختلفی ریزوتو وجود دارد که یکی از آنها با نام ریزوتو آلا میلانز بیشتر با مزاج ما ایرانی ها هماهنگ است.

ریبولیتا
سوپ ها همیشه بعنوان پیش غذا و یا غذای اصلی جایگاه ویژه ای در وعده های غذایی ما دارند. یکی از سوپ های مخصوص ایتالیا ریبولیتا است. این سوپ لذیذ مربوط به توسکانی ایتالیاست و از لوبیای سفید، تکه های نان و آب مرغ یا گوشت تهیه میشود.
سبزیجات در این سوپ نقش مهمی را ایفا میکنند و شامل: کرفس، هویج، گوجه فرنگی، سیر، پیاز و پنیر پارمسان میباشد.

سالتیمبوکا
یکی از لذیذترین خوراک های ایتالیایی سالتیمبوکا است. غذاهای گوشتی در بین غذاهای ایتالیایی محبوبیت ویژه ای دارند و سالتیمبوکا یکی از آن غذاهای گوشتی محبوب است.
در این غذا، ورقه های نازکی از گوشت گوساله با نمک، ادویه و گیاهان معطر طعم دار میشود و  در تابه روی حرارت گذاشته میشود. دو آیتم مهم در غذای سالتیمبوکا گیاه مریم گلی و شراب سفید است.

پارمیگینا ملانزین
باز هم غذایی ساده و خوشمزه که گیاهخواران از طرفداران پروپا قرصش هستند.
پارمیگینا ملانزین، ورقه های بادمجان است که بصورت لایه ای با گوجه فرنگی و پنیرروی هم قرار میگیرند و با برگ های سبز ریحان ایتالیایی تزئین میشود.
این غذا را که متعلق به جنوب ایتالیا میباشد میتوان بعنوان پیش غذا هم نوش جان کرد.

دیدگاه شما چیست؟