غذا و نوشیدنی

غذاهای خیابانی استانبول

غذاهای خیابانی استانبول

ترکیه کشوری با تاریخ کهن که در میان صنعت توریسم نامی آشنا و پر آواز دارد. در این کشور اغلب شهرها دارای موقعیت های مناسبی برای جذب توریست و رونق گردشگری می باشند، باید گفت که در این میان استانبول را می‌توان به عنوان بزرگترین و مهمترین شهر توریستی ترکیه معرفی نمود. این شهر تاریخی دارای جاذبه‌های فراوان دیگری از قبیل جاذبه‌های رفاهی و تفریحی است که برای بازدید کنندگان بسیار دیدنی و مهیج می باشد.

غذاهای خیابانی استانبول

اگر بخواهیم گذری به خیابان های استانبول بزنیم باید به ۶۷۰۰ سال قبل از میلاد برگردیم که مردمانی در این شهر شروع به سکونت کردند و طراحی و شهرسازی، اولین قدم های خود را به آرامی برداشت. در این شهر در قرن هفتم میلادی با کمک یونانیان بناهای زیبایی ساخته شد که امروزه باعث افتخار شهر گشته است. همین طور که در زمان به جلو می رویم شهر شکل و شمایل زیبا تری به خود گرفت و امروزه ما با استانبول بی نظیری روبرو می باشیم که در آن قدم های تاریخ را به راحتی می توان یافت. اگر بخواهیم چند نمونه از این آثار را نام ببریم می‌توان به ایاصوفیا، مسجد آبی و بازار بزرگ اشاره نمود که همین چند نمونه به علاوه سواحل بی نظیرش، هر ساله خیل کثیری از جهانگردان را به این شهر سرازیر می کند.

غذاهای خیابانی استانبول

باید گفت توریست‌ها که غرق در دیدن زیبایی های این شهر می شوند؛ با بوی غذاهای خوش آب و رنگ و معطر ترکیه نیز مدهوش می گردند. آنان که از هر خیابان و کوچه ای گذر می کنند بوی عطر غذا فضا را پر کرده است. شاید به راحتی بتوان گفت تنوع غذاها نیز به یکی از جاذبه های استانبول بدل گشته است که به راحتی در دسترس می باشد.

غذاهای خیابانی استانبول

خیابان های خوشمزه

علاوه بر رستوران های مجلل و لوکس در سطح شهر می توان بهترین و لذیذترین غذاها را به راحتی یافت. غذاهایی چون:
بورک: صبحانه تشکیل شده از سبزیجات به همراه پنیر و خمیر یوفکا سرخ شده که بسیار پرطرفدار می باشد.

غذاهای خیابانی استانبول

میدیه دولما: همجواری استانبول با دریا سبب شده است که میان وعده میدیه دولما که تشکیل شده از صدف و برنج تند است و با لیموی تازه سرو می شود، جایگاه ویژه‌ای در میان غذاهای خیابانی داشته باشد. شاید اگر در خیابان تکسیم این میان وعده را نوش جان کنید طعم آن را هرگز فراموش نکنید.

غذاهای خیابانی استانبول

بالیک اکمک: ساندویچ ماهی یا بالیک اکمک یکی از محبوب ترین غذاهای دریایی خیابانی است که می‌توان ماهی سرخ شده در روغن زیتون را به به صورت ساندویچ کنار پل گالاتا نوش جان کرد.

غذاهای خیابانی استانبول

تاووک پیلاو: یکی از غذاهای پرطرفدار برای افراد خوش اشتها تاووک پیلاو است که تشکیل شده از مرغ و برنج می باشد که دارای حجم زیادی است و به راحتی بر روی گاری هایی با مکعب شیشه ای آن را می‌توان یافت. مرکز اصلی پخش این غذا روبه روی بازار مانیفا تور چیلار می باشد.

غذاهای خیابانی استانبول

کومپیر: اغلب توریست‌ها برای تست بهترین سیب زمینی تنوری یا کومپیر به منطقه اورگوی می روند.

غذاهای خیابانی استانبول

تانتونی: یکی دیگر از غذاهای پرطرفدار خیابانی، تاندونی است که شامل گوشت به همراه انواع ادویه، فلفل و گوجه فرنگی می باشد و به صورت یک لقمه سرو می شود.

غذاهای خیابانی استانبول

ما در اینجا فقط به تعداد محدودی از غذاهای خیابانی بسنده کردیم اما مطمئناً مسافران این شهر هنگام گشت و گذار می توانند با انبوهی از این غذاهای لذیذ روبه‌رو بشوند.
چمدونت رو بستی؟

فقط کافیه بلیط هواپیما و هتلت رو انتخاب کنی. بقیه اش با مستر تیکت

خرید بلیط هواپیما
رزرو هتل

دیدگاه شما چیست؟