لذیذترین دسرهای روسی کدامند؟

آشنایی با دسرهای لذیذ و خوشمزه روسی

دسرها در سراسر جهان طرفداران خود را دارند، در واقع می‌توان گفت بخش خوشمزه هر وعده غذایی دسر است. در این مقاله می‌خواهیم شما را با خوشمزه‌ترین و لذیذترین دسرهای کشور روسیه آشنا کنیم، از قدیم‌الایام می‌گفتند: کسانی که در بخش‌های سرد زندگی می‌کنند تمایل بیشتری به مصرف شیرینی‌جات دارند. کشور روسیه هم از نظر جغرافیایی در منطقه سردسیر قرار گرفته است و به همین دلیل است که مردم این منطقه تمایل بیشتری به مواد غذایی شیرین دارند.
اگر قصد سفر به کشور روسیه را دارید حتما این دسرهای پیشنهادی را امتحان کنید، چون دیگر مشابه آن را در هیچ جای جهان نمی‌توانید ببینید.

سیرینکی Syrniki

ارزش غذایی سیرینکی به قدری بالاست که به عنوان یک وعده صبحانه در کشور روسیه شناخته شده است، در واقع سیرینکی از پنیر و پنکیک درست شده و مزه بسیار شیرینی دارد.
پنیر استفاده شده در این دسر باعث شده تا بافت سفتی داشته باشد، بیشتر از پنیرهای کوارک و ریکوتا در تهیه آن استفاده می‌شود، از طرفی؛ می‌توان سیرینکی را با مربا و مارمالاد میل کرد.

سیرنیکی دسر محبوب روسی


کیک شیر پرنده Bird’s milk cake

این کیک مشابه کیک اسفنجی است و داخل آن را با موس مخصوصی پر می‌کنند. کیک شیر پرنده قدمتی دیرینه در روسیه دارد، در زمان جنگ (سال 1940) که مواد غذایی در این کشور سهمیه‌بندی شده بود مردم از کیک‌های ساده‌تر برای سیر کردن خودشان استفاده می‌کردند. امروزه با اضافه کردن موس به داخل این کیک باعث شدند تا بافت آن بسیار نرم‌تر از گذشته شود و طرفدار بیشتری پیدا کند.

کیک شیر پرنده روسی


چاک چاک Chak-chak

یکی از شیرینی‌های ملی کشور روسیه، چاک چاک است. این شیرینی معمولا از آرد، تخم‌مرغ و شیر تهیه می‌شود و در نهایت روی آن را با شربتی از عسل می‌پوشانند و با استفاده از میوه‌های تازه یا خشک شده آن را تزئین می‌کنند. طرز تهیه این شیرینی بسیار ساده است و بیشتر در مراسمات رسمی و جشن‌های ملی تهیه و استفاده می‌شود.

چاک چاک دسر خوشمزه روسی


سالامی شکلات Chocolate salami

یکی از پر طرفدارترین دسرهای کشور روسیه، سالامی شکلات است. علاوه بر اینکه این دسر در این کشور طرفدار بسیاری دارد در سراسر جهان نیز از آن استفاده می‌کنند. سالامی شکلات از دو ماده غذایی شکلات آب شده و تکه‌های بیسکوئیت خرد شده تهیه می‌شود.
در گذشته در دوران جنگ که در کشور روسیه به دلیل نبودن مواد غذایی مردم مجبور بودند در مصرف مواد غذایی صرفه جویی کنند، در آن زمان بود که سالامی شکلات توسط مردم و با استفاده از ساده‌ترین مواد درست شد.

سالامی شکلات روسی


مدویک Medovik

این دسر بیشتر به عنوان کیک عسلی شناخته شده است که انواع و اقسام مختلفی دارد. مدویک از نظر ظاهری بسیار شبیه به کیک ناپلئونی بوده و در میان لایه‌های آن از کاستارد، خامه ترش و باترمیلک استفاده می‌کنند. البته تفاوتی با کیک ناپلئونی دارد، لایه‌های مدویک از کیک درست شده در حالی که لایه‌های ناپلئونی از خمیر نازک ساخته شده است.

مدویک، کیک روسی


کیک نالپئونی Napoleon cake

کیک ناپلئون از لحاظ ظاهری شباهت بسیاری به دسر فرانسوی هزارلایه دارد، در بین لایه‌ها از کرم کاستارد استفاده شده با استفاده از خرده‌های خمیر تزئین می‌شود.
در سال 1812 بود که با پیروزی کشور روسیه علیه فرانسه، قنادان این کشور تصمیم گرفتند تا کیکی به شکل کلاه ناپلئون درست کنند و پیروزی را جشن بگیرند، در نهایت این کیک به کیکی ناپلئونی شهرت پیدا کرد.

کیک ناپلئونی روسی

دیدگاه شما چیست؟