رستوران های تبریز

تبریز صدها رستوران و کافه دارد تا با توجه به حجم بالای توریست ها و گردشگران داخلی و خارجی خصوصا در فصول گرم سال که تبریز بسیار خنک و دلپذیر است بتواند جوابگوی نیاز و تعداد بازدید کنندگان باشد. در این مقاله به مهم ترین و بهترین رستوران های تبریز و هرجا که بتوان وعده های غذایی خوب و متنوع و لذیذ را یافت به شما معرفی می کنیم. غذاهای تبریز در جهان معروفند و حیف است که در تبریز چند عدد از آنها را تست نکنید. همچنین مقاله های بهترین شیرینی فروشی های تبریز و برترین سوغاتی های تبریز را نیز مورد مطالعه قرار دهید.

رستوران حاج علی

رستوران حاج علی معروف ترین و قدیمی ترین رستوران تبریز است. انواع کباب های متنوع و خوشمزه با مخلفات غذاهای رستوران حاج علی تبریز هستند. استفاده از گوشت تازه رکن اصلی این رستوران و دلیل معروفیت آن است. یک تبریز است و یک حاج علی! رستوران خیلی ساده و بی آلایش است اما احترام به مشتری و قرارگیری در بازار بزرگ تبریز و استمرار و تلاش بی وقفه در سال های دراز عامل محبوبیت این رستوران است.

آدرس رستوران حاج علی: بازار سرپوشیده تبریز، بازار کلاه‌دوزان (بوهچی بازار)

شماره تلفن رستوران حاج علی: ۳۵۲۴۷۳۸۹-۰۴۱

منو رستوران حاج علی: چلو کباب قلوه‌ای، چلو کباب برگ با کوبیده، چلو کباب برگ معمولی، چلو کباب کوبیده و چلو جوجه کباب (سرو رایگان نوشیدنی و سوپ)

ساعت کار : 11 تا 14:30

چلوکبابی حاج علی


رستوران برکه

از این جهت نام این رستوران را بر که گذاشتند که درون آن چندین برکه مصنوعی آب با انواع پوشش های گیاهی وجود دارد سقف آن رو باز است و شما بر روی تخت هایی که کنار نهرها قرار می‌گیرید و غذای خود را میل می کنید این رستوران حال و هوا و صفای بسیار زیادی دارد و حس بودن در طبیعت را به مهمانان خود هدیه می دهد.

منو رستوران برکه: چلو شیشلیک، چلو ماهیچه، فیله کباب با چلو، چلو کباب بره، چلو برگ مخصوص، چلو سلطانی، چلو کباب بختیاری، چلو برگ معمولی، چلو جوجه با استخوان، چلو ماهی، چلو کوبیده مخصوص، چلو جوجه کباب مخصوص، آبگوشت ماهیچه، چلو مرغ، کوفته تبریزی، پیتزا چیکن، پیتزا قارچ و گوشت، همبرگر و سایر موارد.

آدرس رستوران برکه: آذرشهر، کمربندی سردرود، بعد از شهرک رجایی، بین زیرگذر اول و دوم

شماره تلفن رستوران برکه: ۳۴۲۰۹۵۱۶-۰۴۱

رستوران برکه


رستوران گازماخ

رستوران گازماخ غذاهای بسیار با کیفیتی را می پزد گازماخ در زبان ترکی معنی ته دیگ میدهد و ته دیگ در تمام غذاهای گاز ماه موجود است کباب تابه ای گازماخ از سایر غذاهای این رستوران معروف تر است و حتماً پیشنهاد می شود در واقع بهترین کباب تابه ای تبریز در این رستوران طبخ می‌شود البته این را هم باید بدانید که قیمت های غذاهای این رستوران کمی بالا هستند.

منو رستوران گازماخ: چلو کوبیده، چلو جوجه، کباب تابه‌ای، باقالی پلو ماهیچه با گازماخ، چلو ماهیچه با گازماخ، کباب تابه‌ای با گازماخ، ته چین مرغ، خورشت قرمه سبزی، فسنجان مرغ، خورشت قیمه بادمجان، خورشت هویج، کشک بادمجان، کوفته تبریزی، چلو سلطانی، چلو شیشلیک، چلو برگ، چلو بختیاری، چلو ماهی قزل آلا و سایر موارد

آدرس رستوران گازماخ: کوی ولیعصر، انتهای خیابان شریعتی شمالی، ضلع شمالی میدان بهارستان، نبش ۱۰ متری مقدم

شماره تلفن رستوران گازماخ: ۳۳۳۳۲۴۲۵-۰۴۱

رستوران گازماخ


رستوران سنتی و باغ آنا

این رستوران سنتی با داشتن فضای منحصر به فرد و زیبا در یک باغ بسیار زیبا است تنوع غذاهای رستوران آنا بسیار زیاد است و معماری رستوران نیز با گل ها و گیاهان عجین شده است. آبگوشت کباب ماهیچه و کوفته تبریزی این رستوران بسیار معروف است و ساعت ۱۱ ظهر تا ۱۱ شب به مشتریان خود خدمت ارائه می کند. قبل از رفتن به این رستوران باید به صورت تلفنی میز خود را رزرو کنید.

ساعات کار : 11 صبح تا 11 شب

منو رستوران سنتی و باغ آنا: چلو ماهیچه، چلو شیشلیک، چلو برگ، چلو سلطانی، چلو گردن، چلو فیله، چلو کوبیده، چلو جوجه، چلو بختیاری، چلو ماهی، چلو مرغ، آبگوشت، کوفته تبریزی و سایر موارد

آدرس رستوران سنتی و باغ آنا: آذرشهر، کمربندی سردرود

شماره تلفن رستوران سنتی و باغ آنا: ۳۴۲۰۹۵۲۴-۰۴۱ و ۳۴۲۰۹۵۲۵-۰۴۱

رستوران سنتی و باغ آنا


رستوران قرآنی

رستوران قرآنی قدیمی ترین رستوران تبریز است و بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارد فضای معماری این رستوران سنتی و نوستالژیک است و کباب های بسیار معروفی را ارائه می دهد این رستوران در نزدیکی های بازار سرپوشیده تبریز قرار دارد و مسافران پس از گشت و گذار در بازار می تواند برای صرف غذا وارد این رستوران شوند

منو رستوران قرآنی: کباب سلطانی، کباب برگ، کباب کوبیده و سایر موارد.

آدرس رستوران قرآنی: خیابان جمهوری اسلامی، پاساژ کیان یک، طبقه دوم

شماره تلفن رستوران قرآنی: ۳۵۵۶۵۳۸۶-۰۴۱

رستوران قرآنی


رستوران وحید

رستوران وحید یکی از بهترین و محبوب ترین رستوران های شهر تبریز است از ده سال پیش تاکنون سابقه خدمت دارد در این رستوران انواع غذاهای ترکی و ایرانی و فست فود پخته می شوند و مناسب با هر سلیقه ای برای آنان سرو می گردد. این رستوران با داشتن فضایی بزرگ و معماری خاص و یک نور پردازی عالی و بسیار شیک و زیبا می باشد پیش غذاها و دسرهای این رستوران زبانزد خاص و عام است . انواع فست فود ها و کباب برگ و کباب دونر و کوفته‌تبریزی این رستوران جزو محبوب ترین غذا های آن به شمار می روند

منو رستوران وحید: چلو برگ،  سینی کباب مخصوص ۲ نفره، سینی کباب مخصوص ۳ نفره، کباب شیشلیک گوسفندی محلی، فیله کباب گوسفندی، فیله کباب گوساله، دوش کباب گوساله، کباب میکس، ماهیچه گوسفندی، چلو ماهی، ماهی قزل آلا سرخ شده، ماهی اوزون برون کبابی، ماهی سفید سرخ شده دریایی، سبزی پلو، باقالی پلو، کباب دونر، کوفته تبریزی، سالاد مخصوص و سایر موارد.

آدرس رستوران وحید: میدان شهید فهمیده، مجتمع لاله پارک، طبقه زیر زمین.

شماره تلفن رستوران وحید: ۳۶۶۰۰۱۱۰-۰۴۱

رستوران وحید تبریز


رستوران حاج مجید

چلو مرغ مهمترین غذای رستوران حاج مجید است و می توان گفت یکی از بهترین چلو مرغ های ایران را در این رستوران می توان یافت این رستوران از پیش از انقلاب تاسیس شده و فردی به نام مرغ فروش آن را بنا نهاد طعم ناب و فراموش نشدنی غذاهای این رستوران که در واقع فقط یک غذا دارد آن را به شهرت باورنکردنی رسانده است. کافیست یکبار غذای چلو مرغ این رستوران را تست کنید تا مشتری دائم آن شوید.

منو رستوران حاج مجید: چلومرغ و سوپ ، چلوکباب ، زرشک‌پلو با مرغ ، کوفته تبریزی قارنی یاریخ

آدرس رستوران حاج مجید: خیابان تربیت، جنب مسجد امام حسن (ع)، طبقه دوم پاساژ تربیت.

شماره تلفن رستوران حاج مجید: ۳۵۵۶۴۱۶۱-۰۴۱

رستوران حاج مجید تبریز


رستوران جلالی

یکی دیگر از رستوران های معروف تبریز رستوران جلالی است که سه شعبه در تبریز تاسیس کرده است. انواع غذاهای بین المللی و دریایی در رستوران جلالی طبخ می شود. این رستوران دارای آشپز های بسیار حرفه‌ای است و برخورد پرسنل آن مودبانه بوده به طوری که امتیاز بالایی را در سایت‌های امتیازدهی دارد.

منو رستوران جلالی: چلو بره کبابی، چلو شیشلیک با استخوان، چلو کباب فیله، چلو کباب برگ ممتاز، چلو کباب برگ معمولی، چلو کباب برگ و کوبیده، چلو کباب بختیاری، چلو جوجه کباب بدون استخوان مخصوص، چلو ماهیچه گوسفندی، زرشک پلو با مرغ، ته چین مرغ قالبی، چلو ماهی کبابی، کوفته تبریزی و سایر موارد

آدرس رستوران جلالی شعبه ۱: دروازه تهران، میدان بسیج، پشت ایستگاه BRT

شماره تلفن رستوران جلالی شعبه ۱: ۳۶۳۷۷۸۸۲-۰۴۱

آدرس رستوران جلالی شعبه ۲: ارتش جنوبی، ما بین تقاطع پاستور و باغشمال، جنب سینما سرباز

شماره تلفن رستوران جلالی شعبه ۲: ۳۵۵۷۰۴۴۸-۰۴۱

آدرس رستوران جلالی شعبه ۳: میدان فهمیده، طبقه فوقانی مرکز خرید رشدیه

شماره تلفن رستوران جلالی شعبه ۳: ۳۶۶۶۱۱۱۰-۰۴۱

رستوران جلالی تبریز


 رستوران اجاق

رستوران اجاق در واقع یک نوآوری در صنعت غذا است .در این رستوران هیچ آشپزخانه ای وجود ندارد. در واقع هر میز غذا یک اجاق مخصوص به خود را دارد و مواد اولیه بر سر میز شما آورده می شود و سرآشپز هم به سر میز شما آمده و جلوی چشمان شما غذا را می پزد و این بسیار جذاب و هیجان انگیز است . شما هم می‌توانید در پختن غذای خود شریک باشید و نظر بدهید! این بهترین نوع آماده سازی غذا برای شما است و لذت آشپزی را هم در کنار خود دارد. مثلاً می‌توانید با آشپز بگویید که چقدر فلفل داخل غذا بریزد یا اصلا نریزد در کمتر رستورانی این امکان وجود دارد و برای هر میز یک آشپز جداگانه قرار می گیرد.

ستوران اجاق از ساعت ۱ ظهر الی ۴.۳۰ بعدظهر و ۷ غروب الی ۱۲ شب آماده پذیرایی از مشتری ها است.

آدرس رستوران اجاق: کیلومتر ۵ جاده تبریز، ابتدای جاده کند رود

شماره تلفن رستوران اجاق: ۳۶۳۰۴۶۲۷-۰۴۱

رستوران اجاق تبریز


رستوران ایمانی

رستوران ایمانی به اینکه بهترین دیزی سرای تبریز است شهرت دارد و دارای دو شعبه در تبریز است که یکی سنتی و دیگری کلاسیک است. انواع سالاد ها و پیش غذا مثل سالاد کلم سالاد الویه سالاد ماکارونی سوپ‌شیر آش رشته آش دوغ و انواع دسر و ژله به صورت سلف و کاملاً رایگان در کنار غذاهای اصلی برای شما موجود است. هر دو شعبه این رستوران در یک خیابان قرار دارند.

منو رستوران ایمانی شعبه کلاسیک: چلو شیشلیک، چلو جوجه کباب، چلو بختیاری، چلو برگ مخصوص، چلو گردن مخصوص، چلو فیله کباب، چلو ماهی قزل آلا، چلو کوبیده، چلو ماهیچه، چلو برگ معمولی و غذاهای دیگر

آدرس رستوران ایمانی: سردرود، میدان امام حسین

شماره تلفن رستوران ایمانی (شعبه کلاسیک): ۳۴۲۰۱۵۹۵-۰۴۱

رستوران ایمانی تبریز


چلوکبابی باختر

رستوران باختر بهترین چلوکبابی تبریز است و شما نرم ترین و لذیذ ترین کباب های تبریز را در این رستوران پیدا میکنید. این چلوکبابی در خیابان ای به همین نام قرار گرفته است و دارای محیطی ساده و پرنشاط است. مهمترین غذاهای این رستوران کباب برگ و کوبیده هستند آشپزخانه شیشه‌ای است و شما می توانید مراحل طبخ غذا را مشاهده کنید. قیمت کباب های این رستوران دنیز بسیار مناسب است و با کیفیت ترین کباب های تبریز در اینجا پخته می شوند علت آن هم تجربه بسیار بالا و استفاده از گوشت تازه است.

آدرس چلو کبابی باختر: دروازه تهران، بلوار ۲۰ بهمن، بالاتر از پمپ بنزین، خیابان باختر

شماره تلفن چلو کبابی باختر: ۳۳۲۴۲۱۸۰-۰۴۱

چلوکبابی باختر


چلوکبابی مهران

کباب بناب چلوکبابی مهران بسیار معروف است و حالا که به شهر تبریز و نزدیکی های بناب آمده‌اید حتماً باید یک بار هم که شده کباب‌بناب را تجربه کنید. در هیچ کجا مثل زادگاه یک غذا نمی توانید مزه بهتری از آن را بیابید.

آدرس چلو کبابی مهران: دروازه تهران، سه راه ولیعصر، روبروی پمپ بنزین

شماره تلفن چلو کبابی مهران: ۳۳۳۰۵۹۶۲-۰۴۱

چلوکبابی مهران تبریز


سفره خانه قائم مقام فراهانی

یک سفره خانه قدیمی و بسیار سنتی با موسیقی سنتی آذربایجان که ۱۱ متر زیر زمین قرار گرفته است و در صورت مهمان شدن در آن خاطره بسیار خوبی را برای شما به ارمغان می آورد. خوردن غذاهای اصیل آذربایجانی و تبریزی که به بهترین شکل ممکن طبخ شده‌اند در این سفره خانه سنتی بسیار لذت بخش خواهد بود.

آدرس سفره خانه قائم مقام فراهانی: خیابان ششگلان، نرسیده به پل قاری، کوچه یخچال

شماره تلفن سفره خانه قائم مقام فراهانی: ۳۵۲۵۸۷۲۱-۰۴۱

سفره خانه قائم مقام فراهانی تبریز


رستوران ایپک یولی

این رستوران یکی از مدرن ترین و لوکس ترین و لاکچری ترین رستوران های تبریز است که دارای دو شعبه در تبریز میباشد. انواع غذاهای ایرانی و ترکی با بالاترین کیفیت ممکن در ایپک یولی. غذای رستوران ایپک یولی بسیار شیک و تمیز است و صندلی های چوبی در کنار میز هایی سفید معماری خاصی را رقم زده اند می توانید در این رستوران فرزندان خود را به خانه بازی برده و پس از غذا در آن چای را بنوشید.

آدرس رستوران ایپک یولی: خیابان دارایی دوم، مرکز تجاری کاسپین

شماره تلفن رستوران ایپک یولی: ۳۵۲۳۸۸۹۰-۰۴۱

ایپک یولو


رستوران نفیس

بهترین دیزی و آبگوشت طول عمر خود را در این رستوران بخورید. سنتی و سابقه دار! این رستوران در شرق تبریز غذاهای سنتی را به بهترین نحو ممکن سرو می کند.

آدرس رستوران نفیس: بلوار ولیعصر، خیابان رودکی

شماره تلفن رستوران نفیس: ۳۲۹۰۰۶۵۵-۰۴۱

رستوران نفیس تبریز


دیزی سرای محمدی

دیزی سنتی خوردنش در شهر دیزی بسیار لذت بخش است. دیزی سنگی ای نرستوران حرف ندارد. درکنار آن کتاب تاوا یا تابه ای بسیار خوبی هم پخته می شود که خوردن آن خالی از لطف نیست!

آدرس دیزی سرای محمدی: خیابان تربیت، بعد از پاساژ پردیس

دیزی سرای محمدی تبریز


رستوران مظفریه

رستوران مظفریه چندین شعبه در تبریز دارد. مرکز اصلی آن در وسط پارک شاه گلی در محیطی پر درخت و خوش آب و هوا همیشه پر از توریست هایی است که به این پارک زیبا می آیند. مظفریه شهرت بسیار بالایی دارد و خیلی ها برای شام مراسم مختلف از این رستوران بزرگ و زنجیره ای استفاده می کنند.

آدرس رستوران مظفریه شعبه ۱: فلکه شاهگلی، پشت مسیر مترو

شماره تلفن رستوران مظفریه شعبه ۱: ۳۳۸۹۲۲۴۳-۰۴۱

آدرس رستوران مظفریه شعبه ۲: داخل پارک شاهگلی، بعد از عوارضی، مجتمع سایمان

شماره تلفن رستوران مظفریه شعبه ۲: ۳۳۸۳۰۴۹۱-۰۴۱

آدرس رستوران مظفریه شعبه ۳: بلوار ولیعصر، خیابان فروغی، جنب مسجد جوادالائمه، کوی شیخ محمد خیابانی

شماره تلفن رستوران مظفریه شعبه ۳: ۳۳۲۹۳۰۶۳-۰۴۱

آدرس رستوران مظفریه شعبه ۴: فود کورت مجتمع ستاره باران، وی آی پی رستوران

شماره تلفن رستوران مظفریه شعبه ۴: ۳۴۴۲۳۹۶۵-۰۴۱

رستوران مظفریه


کباب سرای ریحان

منو کباب سرای ریحان: کباب بختیاری، کباب کوبیده مخصوص با گوشت بره، ساج کباب، شاه کباب، کباب مخلوط مخصوص ریحان، کباب قلوه‌ای، کباب بال مرغ، جوجه کباب بدون استخوان و سایر موارد

آدرس کباب سرای ریحان شعبه ۱: دروازه تهران، نرسیده به هتل مرمر

شماره تلفن کباب سرای ریحان شعبه ۱: ۳۳۳۲۴۳۴۲-۰۴۱

آدرس کباب سرای ریحان شعبه ۲: خیابان ولیعصر، میدان بهارستان

شماره تلفن کباب سرای ریحان شعبه ۲: ۳۳۲۷۲۰۲۰-۰۴۱

کباب سرای ریحان


رستوران دلستان

آدرس رستوران دلستان: بلوار ۲۹ بهمن، روبروی جام جم

شماره تلفن رستوران دلستان: ۳۳۳۳۰۰۳۴-۰۴۱

رستوران دلستان تبریز


رستوران بام تبریز

رستوران خانی یا بام تبریز بر بلندای کوه های شمال تبریز با داشتن یک منظره فوق العاده بر تبریز یکی از بهترین مکان ها برای صرف شام است. ویوی شب تبریز در این رستوران دیدنی است.

آدرس رستوران بام تبریز: اتوبان پاسداران، بالای پارک جنگلی عینالی، جنب مسجد عون بن علی

شماره تلفن رستوران بام تبریز: ۳۲۳۷۱۳۳۳-۰۴۱

رستوران بام تبریز


بیست عدد از بهترین رستوران های تبریز را به شما معرفی کنید. در هر جای تبریز از شمال و جنوب و شرق و غرب و مرکز و در بازار بزرگ و حتی در خارج از شهر و در کمربندی ها این رستوران ها قرار دارند. بهتر است درباره شهر تبریز مقاله خوراکی های شهر تبریز و شیرینی فروشی های شهر تبریز را نیز بخوانید تا برای خریدن سوغاتی سردرگم نشوید.

رستوران مظفریه

رستوران مظفریه چندین شعبه در تبریز دارد. مرکز اصلی آن در وسط پارک شاه گلی در محیطی پر درخت و خوش آب و هوا همیشه پر از توریست هایی است که به این پارک زیبا می آیند. 

آدرس رستوران مظفریه شعبه ۱: فلکه شاهگلی، پشت مسیر مترو

شماره تلفن رستوران مظفریه شعبه ۱: ۳۳۸۹۲۲۴۳-۰۴۱

آدرس رستوران مظفریه شعبه ۲: داخل پارک شاهگلی، بعد از عوارضی، مجتمع سایمان

شماره تلفن رستوران مظفریه شعبه ۲: ۳۳۸۳۰۴۹۱-۰۴۱

آدرس رستوران مظفریه شعبه ۳: بلوار ولیعصر، خیابان فروغی، جنب مسجد جوادالائمه، کوی شیخ محمد خیابانی

شماره تلفن رستوران مظفریه شعبه ۳: ۳۳۲۹۳۰۶۳-۰۴۱

آدرس رستوران مظفریه شعبه ۴: فود کورت مجتمع ستاره باران، وی آی پی رستوران

شماره تلفن رستوران مظفریه شعبه ۴: ۳۴۴۲۳۹۶۵-۰۴۱

رستوران مظفریه


کباب سرای ریحان

منو کباب سرای ریحان: کباب بختیاری، کباب کوبیده مخصوص با گوشت بره، ساج کباب، شاه کباب، کباب مخلوط مخصوص ریحان، کباب قلوه‌ای، کباب بال مرغ، جوجه کباب بدون استخوان و سایر موارد

آدرس کباب سرای ریحان شعبه ۱: دروازه تهران، نرسیده به هتل مرمر

شماره تلفن کباب سرای ریحان شعبه ۱: ۳۳۳۲۴۳۴۲-۰۴۱

آدرس کباب سرای ریحان شعبه ۲: خیابان ولیعصر، میدان بهارستان

شماره تلفن کباب سرای ریحان شعبه ۲: ۳۳۲۷۲۰۲۰-۰۴۱

کباب سرای ریحان


رستوران دلستان

آدرس رستوران دلستان: بلوار ۲۹ بهمن، روبروی جام جم

شماره تلفن رستوران دلستان: ۳۳۳۳۰۰۳۴-۰۴۱

رستوران دلستان تبریز


رستوران بام تبریز

رستوران خانی یا بام تبریز بر بلندای کوه های شمال تبریز با داشتن یک منظره فوق العاده بر تبریز یکی از بهترین مکان ها برای صرف شام است. ویوی شب تبریز در این رستوران دیدنی است.

آدرس رستوران بام تبریز: اتوبان پاسداران، بالای پارک جنگلی عینالی، جنب مسجد عون بن علی

شماره تلفن رستوران بام تبریز: ۳۲۳۷۱۳۳۳-۰۴۱

رستوران بام تبریز

بیست عدد از بهترین رستوران های تبریز را به شما معرفی کنید. در هر جای تبریز از شمال و جنوب و شرق و غرب و مرکز و در بازار بزرگ و حتی در خارج از شهر و در کمربندی ها این رستوران ها قرار دارند. بهتر است درباره شهر تبریز مقاله خوراکی های شهر تبریز و شیرینی فروشی های شهر تبریز را نیز بخوانید تا برای خریدن سوغاتی سردرگم نشوید. همچنین برای آگاهی بهتر از گشت و گذار در تبریز مقاله های چشمه ها و آبشارهای دیدنی تبریز و همچنین پارک های تبریز را مورد مطالعه قرار دهید.

چمدونت رو بستی؟

فقط کافیه بلیط هواپیما و هتلت رو انتخاب کنی. بقیه اش با مستر تیکت

خرید بلیط هواپیما
رزرو هتل

دیدگاه شما چیست؟