مراکز خرید

مرکز خرید ابن بطوطه دبی

یکی از کارهای مهم و جذابی که در سفر به دبی باید انجام داد، بازدید از مراکز خرید مدرن و لوکس این شهر است که تمام آنها در وسعتی بزرگ، مکان هایی ایده آل برای گشت و گذار، تفریح و البته فرار از گرمای طاقت فرسای شهر هستند.
ابن بطوطه یکی از مراکز خرید بسیار دیدنی دبی است که با معماری بی نظیر و طراحی منحصر به فرد، میتواند یکی از جاذبه های دیدنی این شهر هم باشد. برای آشنایی بیشتر با مرکز خرید ابن بطوطه، ما را در ادامه همراهی کنید.

مرکز خرید ابن بطوطه کجاست؟
مرکز خرید ابن بطوطه در شهر دبی، بزرگراه شیخ زاید، بین پالم جمیرا و جبل علی قرار دارد.
Sheikh Zayed Rd - Jebel Ali Village - Dubai - United Arab Emirates
بهترین راه برای رفتن به بازار ابن بطوطه استفاده از مترو است چرا که دقیقا روبه روی این بازار، ایستگاه متروی ابن بطوطه قرار دارد و برای رفتن به این مرکز خرید، نیازی نیست از بزرگراه عبور کنید چراکه از سالن مترو، مسیر ورودی به بازار وجود دارد.

آشنایی با مرکز خرید ابن بطوطه
در ابتدا باید علت نامگذاری این مرکز خرید را بدانید:
ابن بطوطه، یکی از بزرگترین جهانگردان تاریخ بشر است. این جهانگرد مراکشی و عرب زبان در قرن 14 میزیست و سفرهای بیشماری در طول زندگی خود رفت که از میان آنها میتوان به ایران اشاره کرده که چهار یا پنج بار به آن سفر کرد.
به جهت قدردانی و زنده نگاه داشتن نام این جهانگرد، در دبی مرکزی خریدی به نام و یاد وی ساخته شد که هر قسمت آن مختصِ یکی از سرزمین هاییست که ابن بطوطه به آن سفر کرده بود.

بازار ابن بطوطه دبی

وسعت مرکز خرید ابن بطوطه بیش از 520 هزار متر مربع است و با داشتن 270 فروشگاه، 50کافه و رستوران، 21 سالن سینما یکی از بزرگترین مراکز خرید دبی بشمار میرود. آنچه ابن بطوطه را از سایر مراکز خرید دبی متمایز میکند، طراحی و فضاسازی های مختلف در آن است که هر بخش به یک کشور اختصاص دارد و علاوه بر اینکه فروشگاه ها و مغازه ها، خوراکی ها و صنایع دستی و اجناس آن کشور را میفروشند، طراحی آن بخش نیز بر اساس نمادها و المان های مخصوص آن سرزمین انجام شده.
بطور کلی فضای داخلی ابن بطوطه به 6 کشور (ایران، مصر، تونس، هند، چین و آندولوسی) تخصیص داده شده که در ادامه هرکدام از آنها را بطور جداگانه بررسی میکنیم.

محوطه ایران
_پرشیا
این بخش ایران قرن 14 را به تصویر میکشد و تلفیقی از سبک ایرانی و عربی را شامل میشود. طاق های محوطه پرشیا با کاشیکاری های فیروزه ای تزئین شده و حال و هوای ایران را به وضوح تداعی میکند.

محوطه پرشیا ابن بطوطه دبی


محوطه هند
این محوطه بر اساس معماری باشکوه اسلامی _هندی قرن 13 که هند در دست حکومت مغول ها بود، طراحی شده است. در این بخش میتوانید المان هایی از هند مانند: تاج محل، قصر باد و قلعه سرخ را ببینید. در قسمت مرکزی نیز ساعتی فیل قرار دارد که توسط هنرمند زبردست “آل جزاری” طراحی و ساخته شده.

محوطه هند در ابن بطوطه دبی


محوطه تونس
اولین سرزمینی که ابن بطوطه به آن سفر کرد، تونس بود و این محوطه براساس شهر ساحلی تونس طراحی و ساخته شده است. درب های آبی، نقاشی روی گچ، پنجره های آهنی، شیشه های رنگی، همه بیانگر معماری زیبای تونس میباشد.

محوطه تونس ابن بطوطه دبی


محوطه مصر
این محوطه به گونه ای طراحی شده که به واقع احساس میکنید در مصر قدم میزنید. بناهایی چون اهرام ثلاثه، هیروکلیف، نقاشی ها، ستون های پاپیروس، فانوس های زیبای مصری، حکاکی ها و عبادتگاه ها همه و همه حال و هوای مصر را تداعی میکند.

محوطه مصر بازار ابن بطوطه دبی


محوطه چین
نمادهای سرزمین چین مانند سرهای اژدها، کشتی های چینی، ستون های سنگی، دزدان دریایی و هر آنچه رنگ و بویی از معماری و فرهنگ چینی دارد، در این محوطه بکار گرفته شده است تا به زیبایی نماینگر چین باشد.

محوطه چین ابن بطوطه دبی


محوطه آندولوس
آخرین محوطه مرکز خرید ابن بطوطه، به آندلوس اختصاص داده شده و هرآنچه مربوط به قرن 13 و 14 این سرزمین میباشد را میتوان در این بخش دید. دیوارها با کاشی های تراکوتا و سنگ های قرمز طراحی شده و سقف محوطه با الهام از کاخ الحمرا بصورت ستاره ای و با فواره های شیر ساخته شده است. هنرهای آندلسی و سفالگری نیز بخشی از این مجموعه را دربر گرفته است.

محوطه آندلس در ابن بطوطه دبی

 از قسمت های دیگر مرکز خرید ابن بطوطه میتوان به سالن بولینگ و مرکز بازی برای کودکان اشاره کرد.
در این بازار میتوانید از مد و پوشاک تا لوازم آرایشی و بهداشتی، خوراکی، جواهر و اکسسوری، لوازم خانگی و دکوری و .... را خریداری کنید. زمان جشنواره های خرید دبی، میتوانید در ابن بطوطه خریدهای بسیار خوبی با قیمت های باورنکردنی انجام دهید.
رستوران ها و کافه های متعددی در ابن بطوطه میباشد که غذاهای عربی و بین المللی در منوهای خود دارند و میتوان در فضاهای دنج و زیبای آنها، غذاهایی باکیفیت و خوشمزه را نوش جان کرد.
رفتن به ابن بطوطه به نوبه خود سفری خاطره انگیز به سرزمین های مختلف است که هم فال است و هم تماشا.

چمدونت رو بستی؟

فقط کافیه بلیط هواپیما و هتلت رو انتخاب کنی. بقیه اش با مستر تیکت

خرید بلیط هواپیما
رزرو هتل

دیدگاه شما چیست؟