مراکز خرید

گشت و گذار در بازار محلی دولاچ زاگرب

بازارهای محلی، با حال و هوای خاص و دوست داشتنی خود همیشه جذاب هستند و مردم را به سوی خود میکشانند. اما جالب است که امروزه با وجود مراکز خرید مدرن و لوکس، بازارهای محلی از یاد نرفته اند و هنوز هم محبوبیت خود را حفظ کرده اند. فضای نوستالژی، ساده و بی ریای اینگونه بازارها باعث شده تبدیل به یکی از جاذبه های دیدنی در هر شهر و دیاری باشند.
زاگرب، پایتخت کشور کرواسی و مهد تاریخ و فرهنگ این سرزمین است که در قلب خود بازار محلی دولاچ را جای داده، بازاری که میتوان در آن جریان زندگی را لمس کرد.
اما ایده اولیه برای افتتاح این بازار از کجا آمد؟!

تاریخچه بازار محلی دولاچ زاگرب

در سال 1918، زمانی که کرواسی به پادشاهی یوگوسلاوی پیوست، جمعیت زاگرب که مرکز تجاری و اقتصادی کرواسی بود، روز به روز افزایش پیدا کرد، بطوریکه بازار هارمیسا که در آن زمان تنها بازار زاگرب در میدان Ban Josip Jelačić Square بود، نمیتوانست پاسخگوی مردم باشد. از اینرو دولت به فکر تاسیس بازار بزرگتری افتاد که با الهام از بازارهای بزرگ اروپایی در مونیخ، برلین و وین پروژه ساختش آغاز شد و در نهایت در سال 1930 بطور رسمی افتتاح گردید.

دولاچ مارکت زاگرب

معرفی بازار محلی دولاچ زاگرب

بازار دولاچ در مرکز شهر زاگرب قرار دارد و توسط سه تا از معروف ترین مکان های گردشگری این شهر، احاطه شده است.
دولاچ مارکت در اصل بازار کشاورزان است که محصولات خود را برای فروش به آنجا می آورند. این بازار دارای دو قسمت روباز و سرپوشیده است که در بخش روباز، انواع میوه و سبزیجات عرضه میشود و در بخش سرپوشیده، ماهی فروش ها و قصاب ها حضور دارند.
این بازار که دقیقا در پشت میدان اصلی شهر قرار دارد از پربازدیدترین و شناخته شده ترین بازارهای زاگرب میباشد که از زمان قدیم تا به امروز، مردم از روستاهای اطراف، محصولات کشاورزی و میوه های باغ خود را به آنجا می آورند و میفروشند. در انتهای قسمت شمالی بازار نیز، دکه های فروش عسل، روغن، غذاهای خانگی و صنایع دستی نیز وجود دارد که در کنار غرفه های فروش گل، رنگ و بویی خاص و دلنشین به این بازار محلی بخشیده است.

بازار محلی دولاچ زاگرب

ماهی و سایر محصولات دریایی در دولاچ مارکت، تازه و صید روز هستند، از اینرو غذاهای دریایی بین کروات ها جایگاه ویژه ای دارد و بسیار پرطرفدار میباشد.
یکی از نکات جالب درباره این بازار، فروشنده های آن است که اکثرشان خانم ها هستند. به همین دلیل مجسمه یک زن فروشنده در بالای  پله هایی که بازار منتهی میشود بعنوان نماد زنان فروشنده ساخته و قرار داده شده است.  
بازار محلی دولاچ زاگرب هرروز هفته باز است و از شنبه تا دوشنبه 7 صبح تا 3 بعد از ظهر و یکشنبه ها از 7 صبح تا 1 بعد از ظهر میتوان از آن بازدید کرد.

بازار دولاچ کرواسی

حتی اگر قصد خرید ندارید، دولاچ مارکت میتواند محلی جذاب و دوست داشتنی برای گشت و گذار در میان مردم محلی باشد تا بیشتر بازندگی روزمره آنها آشنا شوید.
چمدونت رو بستی؟

فقط کافیه بلیط هواپیما و هتلت رو انتخاب کنی. بقیه اش با مستر تیکت

خرید بلیط هواپیما
رزرو هتل

دیدگاه شما چیست؟