مراکز خرید

مرکز خرید گلوبال ویلیج دبی

گشت و گذار در دهکده جهانی دبی

مراکز خرید دبی با اینکه بسیار لوکس و مدرن هستند و امکانات رفاهی و تفریحی بی نظیری دارند، اما همه شان تقریبا یک شکل هستند و ممکن است با دیدن یک یا دوتا از آنها، دیگر برایتان جذابیتی نداشته باشد که سراغ بقیه مراکز خرید بروید.
ولی در این میان دهکده جهانی یا گلوبال ویلیج، مرکز خرید یا بهتر است بگوییم بازاری کاملا متفاوت، منحصر به فرد و جذاب است که میتوانید ساعت ها در آن وقت بگذرانید و البته باز هم وقت کم بیاورید.
ترکیبی از فرهنگ و هنر 90 کشور جهان در گلوبال ویلیج جمع شده است و بزرگترین پروژه جهانگردی، اوقات فراغت، خرید و سرگرمی در سراسر دنیا میباشد. دهکده جهانی در وسعتی حدود یک میلیون و ششصد هزار متر مربع در دبی، بزرگراه شیخ زاید E311، قرار گرفته است و سالانه بیش از 5میلیون بازدیدکننده دارد.

مرکز خرید گلوبال ویلیج دبی

گلوبال ویلیج در ابتدا کار خود را در سال 1997 با تعدادی کیوسک روبه روی شهرداری دبی در Creek Side آغاز کرد، سپس به مدت پنج سال به منطقه Oud Metha منتقل شد تا اینکه با گسترش خود، امروزه در بزرگراه شیخ زاید در زمینی وسیع، تبدیل به دهکده ای جهانی شده است.

بخش های مختلف گلوبال ویلیج دبی

همانطور که در بالا اشاره کردیم، گلوبال ویلیج مجموعه ای از کشورهای مختلف جهان است. هر کشور بخشی مجزا را به خود اختصاص داده و با معماری منحصر به فرد، در غرفه ها کالاها، سوغات، خوراکی ها و نمادهای مخصوص خود را عرضه میکند.
هر بخش، فرهنگ و هنر یک کشور را به معرض نمایش میگذارد اما بطور کلی دهکده دارای چهار بخش کلی کنسرت ها و برنامه ها، کارناوال ها، خرید و غذا میباشد.

دهکده جهانی دبی

بخش غذا، به تمام کشورها اختصاص دارد و میتوانید غذاهای متنوع و خوشمزه ای را از سراسر دنیا نوش جان کنید.
در قسمت برنامه ها و کنسرت ها، هنرمندان معروفی از سراسر دنیا برنامه اجرا کرده اند مانند: Jason Derulo, Liam Payne, Elissa, Neha Kakkar و....
کشورهایی که در دهکده جهانی حضور دارند:
مصر، ایران، افریقا، ژاپن، چین، لبنان، یمن، عراق، کویت، هند، فلسطین، عربستان، فیلیپین، اندونزی، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، روسیه، فرانسه، آلمان، انگلیس، مراکش، امریکا، پاکستان، افغانستان و....

خرید و تفریح در دهکده جهانی دبی

کشورهای مختلف در گلوبال ویلیج دبی

غرفه ایران یکی از زیباترین و بزرگترین غرفه های دهکده جهانی است که با معماری باشکوه تخت جمشید، تاریخ و پیشینه این سرزمین را به رخ جهانیان میکشد و مانند نگینی در گلوبال ویلیج میدرخشد.
هرکدام از غرفه ها، محصولات مربوط به یک کشور را میفروشند از خوراکی ها تا صنایع دستی و هنری.

غرفه ایران در گلوبال ویلیج دبی

تفریحات مختلف در گلوبال ویلیج دبی

از آنجایی که دهکده جهانی دبی به نوبه خود بسیار دیدنی و سرگرم کننده است، اما باز هم بخش های تفریحی متعددی در آنجا وجود دارد که میتوان حسابی خوش گذراند.
شهربازی گلوبال ویلیج: با بازی های متنوع، جذاب و هیجان انگیز هر گروه سنی را میتواند سرگرم کند.
قایق سواری در گلوبال ویلیج: کانال آب موجود در این دهکده، امکان قایق سواری را برای گردشگران فراهم کرده است.
استیج گلوبال ویلیج: بر روی این استیج برنامه های شاد و متنوعی برای کودکان و همچنین بزرگسالان برگزار میشود.

قایق سواری در گلوبال ویلیج دبی

شهربازی گلوبال ویلیج دبی

در مسیرهای پیاده روی دهکده جهانی، فضاهای سبز و گلکاری، نمونه های مینیاتوری نمادهای هر کشور مانند برج ایفل، مجسمه آزادی، ساعت لندن، برج خلیفه، برج پیزا، تاج محل و... وجود دارد که با نورپردازی های بی نظیر، هم جلوه گلوبال ویلیج را بیشتر کرده هم لوکیشن های خوبی برای عکس انداختن هستند.
برای بازدید از گلوبال ویلیج دبی باید حسابی وقت بگذارید و با حوصله سفری به تمام کشورهای دنیا کنید و با خرید و خوردن غذاها و خوراکی های هر سرزمین، تجربه ای فراموش نشدنی را برای خود و خانواده تان رقم بزنید.  

بخش غذاها در گلوبال ویلیج دبی

چمدونت رو بستی؟

فقط کافیه بلیط هواپیما و هتلت رو انتخاب کنی. بقیه اش با مستر تیکت

خرید بلیط هواپیما
رزرو هتل

دیدگاه شما چیست؟