جمعه بازار ماپوسا گوا

گشت و گذاری در جمعه بازار گوا

کشور هندوستان، کشوری است که با رنگ، فرهنگ، آداب و سوم، غذاهای متنوع و اماکن دیدین و تفریحی خود هر ساله تعداد زیادی از گردشگران و توریستان را به سمت خود جذب می‌کند. شهر گوا، یکی از دیدنی‌ترین و پرطرفدارترین مناطق در کشور هندوستان است که به دلیل جاذبه‌های تفریحی و دیدنی خود در بین توریستان شهرت بسیاری پیدا کرده است. از جمله اماکن دیدنی این منطقه می‌توان به؛ کلیسا سن پیترو، آبشار دودهساگار، کلیسا جامع، جمعه بازار ماپوسا و ... اشاره کرد.
در ادامه این مقاله قصد داریم تا شما را با جمعه بازار ماپوسا بیشتر آشنا کنیم.

جمعه بازار ماپوسا گوا

این جمعه بازار همانطور که از نامش پیدا است، هر هفته جمعه‌ها از صبح زود تا پایان شب در شهر گوا برپا می‌شود. در این بازار انواع مواد غذایی، صنایع دستی، ادویه‌ها، ماهی خشک، محصولات محلی، خوراکی، زیورآلات، لباس‌های هندی و .... عرضه می‌شود. در واقع می‌توان گفت محلی مناسب برای خرید سوغاتی در سفر است، تمامی اجناس در این بازار با قیمت بسیار مناسب عرضه می‌شوند.
همانطور که می‌دانید هند کشوری پر جمعیت است و بازارهای آن به شلوغی و ازدحام شهرت دارد. پس در زمان خرید و گشت و گذار در این بازار حتما مراقب لوازم شخصی خود باشید.

جمعه بازار گوا

بازار ماپوشا در گوا

مسیرهای جمعه بازار ماپوسا

جمعه بازار ماپوسا در شمال شهر گوا در خیابانی به نام وزوز قرار گرفته است. برای رفتن به این منطقه هم می‌توان با اتوبوس‌های درون شهری استفاده کرد و هم می‌توان با اتوبوس به آنجونا رفت و سپس با یک تاکسی به خیابان وزوز بروید. در این بازار اصلا نیازی نیست نگران تاکسی باشید، چرا که بازار ماپوسا به دلیل نزدیکی به ایستگاه راه‌آهن و فرودگاه، تاکسی‌های بسیاری در نزدیکی خود دارد.
برای اینکه خریدی بهتر، به دور از شلوغی در این بازار داشته باشید بهتر است در اول صبح و ساعات اولیه خرید خود را انجام دهید. معمولا مواد غذایی و سبزیجات تازه در ساعات اولیه بازار به فروش می‌رسند، پس اگر قصد خرید مواد غذایی دارید بهتر است در ساعات اولیه صبح به جمعه بازار گوا رفته و خرید کنید.
از دیگر جاذبه‌های دیدنی گوا که در نزدیکی این بازار قرار دارند می‌توان به قلعه چاپورا، قلعه آگوادا، معبدشانتادورگا و شهر قدیمی گوا اشاره کرد. 

لذت خرید در جمعه بازار ماپوشا

گشت و گذاری در جمعه بازار ماپوشا گوا

 
 
چمدونت رو بستی؟

فقط کافیه بلیط هواپیما و هتلت رو انتخاب کنی. بقیه اش با مستر تیکت

خرید بلیط هواپیما
رزرو هتل

دیدگاه شما چیست؟