اخبار

کشف پیشخوان اغذیه فروشی 2هزار ساله در ایتالیا

کشف جدیدی در دنیای غذاهای خیابانی

شاید تا امروز فکر میکردید، غذاهای خیابانی، مقوله ای جدید است. اما با اکتشافات تازه ای که در گوشه و کنار ایتالیا رخ داده، باید به شما بگوییم که پیشینه اغذیه فروشی ها به سال 79 میلادی برمیگردد.

باستان شناسان اینبار در پمپئی، شهری در جنوب ناپل، فروشگاهی را کشف کردند که به دلیل فوران آتشفشان دفن شده بود. این فروشگاه که از آثار به جای مانده و نقاشی های دیواریش، مشخص است، اغذیه فروشی بوده، در روز شنبه 6 دیماه رونمایی شد.
این اغذیه فروشی در واقع نمونه باستانی غذای خیابانی میباشد که برای رهگذران رومی، غذا و نوشیدنی سرو میکرده.
این اغذیه فروشی در پارک باستان شناسی Regio V کشف شده و هنوز بازدید از آن برای عموم آزاد نیست تا تحقیقات کامل شود.
بخش جلویی پیشخوان با نقاشی های دیواری رنگی، تزئین شده و تصویری از مرغ، اردک و... است که نشاندهنده آشپزخانه و طبخ غذا میباشد. به گفته باستان شناسان: "اولین تجزیه و تحلیل ها تایید می کند که نقاشی های پیشخوان، دست کم بخشی از مواد غذایی و نوشیدنی هایی که در واقع در داخل ترموپولیوم فروخته می شدند را نشان می دهد."
ترموپولیوم (فروشگاه غذای گرم) کشف شده توسط باستان شناسان رومی، جامع ترین حفاری در سایت باستان شناسی پمپئی از دهه 1960 میباشد.
در ترموپولیا، جایی که نوشیدنی ها و غذاهای گرم در شیشه های بزرگ تعبیه شده در پیشخوان سنگ تراشی سرو و ذخیره می شد، آثار غذاهایی مربوط به 2 هزار سال پیش کشف شده. باستان شناسان، بقایای 2000 ساله اردک، بز، خوک، ماهی و حلزون های خشکی را در ظروف جاسازی شده در پیشخوان پیدا کردند. همچنین لوبیای فاوا آسیاب شده را که برای اصلاح طعم شراب استفاده می شود، در ته یک ظرف شراب پیدا کردند.
تصاویر گویای همه چیز است.

کشف اغذیه فروشی در پمپئی ایتالیا

کشف اولین فروشگاه غذای خیابانی در ایتالیا

کشف اغذیه فروشی دو هزار ساله

اغذیه فروشی دو هزار ساله در پمپئی

چمدونت رو بستی؟

فقط کافیه بلیط هواپیما و هتلت رو انتخاب کنی. بقیه اش با مستر تیکت

خرید بلیط هواپیما
رزرو هتل

دیدگاه شما چیست؟