اخبار

تاثیر واکسن کرونا بر صنعت گردشگری

ویروس Covid-19 و نابودی صنعت گردشگری

درست در تاریخ 17 نوامبر سال 2019 بود که دولت چین رسما شیوع ویروس کرونا در این کشور را تایید کرد و از طریق رسانه‌های داخلی و خارجی آن را به اطلاع سایر کشورهای جهان رساند. با شیوع این ویروس نوظهور بسیاری از بخش‌های صنعتی، گردشگری و تولیدی جهان تحت تاثیر قرار گرفت. بیشترین آسیب و ضرر به شرکت‌های تولیدکننده نفت، بازار جهانی نفت و صنعت گردشگری و توریستی وارد شد.
در همان ابتدای شیوع ویروس کرونا، بسیاری از کشورها برای جلوگیری از آلوده شدن به این ویروس تمام مرزهای زمینی، هوای و آبی خود را بستند تا شاید بتوانند آن را کنترل کنند و از ورود این ویروس به کشورشان جلوگیری کنند، اما درنهایت چنین اتفاقی نیفتاد و اکنون هیچ کشوری در سراسر جهان از شر این ویروس در امان نیست.

تولید واکسن‌های بیماری کرونا

از همان ابتدای شیوع این ویروس بسیاری از شرکت‌های داروسازی جهان بر این فکر بودند تا تولید یک دارو یا یک نوع واکسن برای این بیماری را آغاز کنند. در سراسر جهان بسیاری از کشورها و شرکت‌های داروسازی، پزشکی و تحقیقاتی فعالیت خود را برای ساخت این واکسن و دارو آغاز کردند.
در ابتدای امر، بسیاری این راه را محال ممکن می‌دانستند اما به مرور زمان و شناخت بیشتر رفتار و حرکات ویروس این راه غیر ممکن، ممکن شد. در نهایت در تاریخ 9 نوامبر سال 2020 شرکت‌های فایرز، مدرنا و بایون تک توانستند واکسنی تولید کنند که ایمنی بیش از 90 درصدی در برابر این ویروس کشنده را در بدن به وجود خواهد آورد.

کشف واکسن کرونا

از روزی که خبر موفقیت‌آمیز بودن واکسن کرونا در رسانه‌های خبری سراسر جهان منتشر شد، بسیاری از شرکت‌های توریستی و تفریحی تصمیم گرفتند تا سیاست جدیدی اتخاذ کنند. شاید از این راه بتوانند خسارات و ضررهای مالی خود را تا حدودی جبران کنند.
در هفته‌های اخیر شاید نام گردشگری واکسن برایتان آشنا باشد. بسیاری از آژانس‌های مسافرتی با تبلیغ این موضوع که با سفر به کشورهایی که دارای واکسن کرونا هستند می‌توانید واکسن تزریق کنید اقدام به جذب مسافر و توریست می‌کنند.
 یکی از موارد عجیب در رابطه با این موضوع مربوط به یک آژانس هوایپیمایی توریستی و گردشگری کشور هند بود. این آژانس اعلام کرده بود: گردشگران و توریستانی که تمایل به دریافت واکسن کرونا را دارند می‌توانند در سایت ما پیش‌ثبت‌نام خود را انجام دهند.
یکی دیگر از موارد عجیب و ادعاهای یک آژانس توریستی و تفریحی آمریکایی هم این موضوع بود که، واکسیناسیون عمومی در کشور آمریکا از 13 نوامبر آغاز خواهد شد. این آژانس قصد دارد تا با تورهای 4 روزه و قیمت 13 هزار دلار بخش توریستی و گردشگری کشور را ریکاوری کنند.

بهبود صنعت گردشگری با واکسن کرونا

بهبود صنعت گردشگری با واکسن کرونا

با موفقیت‌آمیز بودن واکسن کرونا، پیشرفت در بخش گردشگری و توریستی رشد چشمگیری پیدا کرده است. بسیاری از شرکت‌های گردشگری در سراسر جهان پیش‌بینی کرده‌اند که بخش گردشگری و توریستی در سال جاری 2020 حدود 80 درصد کاهش پیدا کرده و کوچک شده است. این کوچک شدن صنعت گردشگری و توریستی بر روی سایر بخش‌ها هم می‌تواند تاثیرگذار باشد. تولید ناخالص بسیاری از کشورهای توریستی کاهش پیدا کرده و رشد اقتصاد آنان را به منفی رسانده است.
کشور تایلند 11 درصد کاهش، کشور فیلیپین 9 درصد، کشور مراکش 7 درصد و کشور تونس هم 7 درصد کاهش رشد اقتصادی داشته است. مطابق با این آمار و ارقام اقتصاد توریستی در کشورهای توریست‌پذیر جهان تا سال 2023 به سطح درآمد خود در سال 2019 بازنخواهند گشت.
کلام آخر
موضوع همه‌گیری و شیوع ویروس کرونا نتایج بسیار خوب و مثبتی را به همراه داشت. دیدگاه توریستان و مسافران به سلامت خود در سفر و بهبود سفرهای تفریحی ارتقا پیدا خواهد کرد.

چمدونت رو بستی؟

فقط کافیه بلیط هواپیما و هتلت رو انتخاب کنی. بقیه اش با مستر تیکت

خرید بلیط هواپیما
رزرو هتل

دیدگاه شما چیست؟