اخبار

راه‌اندازی سریع‌ترین قطار بدون راننده جهان در چین

سریع‌ترین قطار بدون راننده جهان در چین

قبل از پرداختن به سریع‌ترین قطار بدون راننده جهان که تنها بخشی از صنعت راه‌آهن چین است به معرفی صنعت خط آهن و قطار چین می‌پردازیم. جالب است بدانید گسترده‌ترین شبکه خط آهن در این کشور قرار داشته و شامل 35 هزار کیلومتر بوده که از آن سریع‌ترین قطارهای جهان عبور می‌کنند. مگلو نامی است که بر روی این قطارها گذاشته شده و سرعتی معادل 431 کیلومتر بر ساعت را دارا هستند که فرودگاه شانگهای و شرق چین را به هم متصل کرده است. خالی از لطف نیست بدانید سایر قطارهای موجود در این شبکه‌ی ریلی نیز سرعت بالایی معادل بر 300 کیلومتر بر ساعت را دارند.

قطار بدون راننده

با ما همراه شوید تا با خواندن این بخش شگفت‌زده شوید. تمامی اموری که از ابتدا در این قطار صورت می‌گیرد بدون دخالت نیروی انسانی انجام می‌شود. در این قطار از هیچ خدمه و نیروی انسانی استفاده نشده است. حتی بلیط‌ مسافران به صورت کاغذی نبوده و شناسایی توسط ربات‌ها و با تشخیص چهره صورت می‌گیرد. مهم‌ترین نکته‌ای که می‌توان به آن اشاره کرد این است که این قطار بدون نیاز به راننده تمامی فعالیت‌ها را به صورت خودکار انجام می‌دهد. اموری همچون شروع حرکت، تنظیم سرعت و حتی ایستادن در 10 ایستگاه میان راه را. این قطار برای جلوگیری از خطرات، مشکلات و اتفاقات احتمالی در طول سفر دارای 2700 سنسور در سرتاسر طول خود می‌باشد. این سنسورها به منظور گردآوری داده‌ها و تشخیص مشکلات فنی و حوادث احتمالی تعبیه شده‌اند و هرگونه مسئله‌ای را به‌صورت خودکار تشخیص داده و آن را حل می‌کنند. هر چند چینی‌ها یک راننده را برای افزایش ایمنی در نظر گرفته‌اند اما حقیقتا راننده‌ی این قطار یکی از کم‌کارترین راننده‌ها در جهان است چرا که تمامی فعالیت‌های قطار به‌صورت اتوماتیک انجام می‌پذیرد.

راه اندازی سریع ترین قطار بدون راننده در چین

قطار هوشمند سریع‌السیر چین

در کنار صندلی‌های مجهز به مانیتور لمسی و شارژ بی‌سیم، این قطار داخل کابین‌های خود اینترنت پرسرعت 5G را در اختیار مسافران قرار می‌دهد. نورپردازی هوشمند، حرکت بدون نیاز به راننده و تشخیص چهره‌ی مسافران بدون نیاز به نیروی انسانی از دیگر ویژگی‌های شاخص این قطار می‌باشد و تا به امروز بدون هیچ‌گونه مشکل و حادثه‌ای مشغول فعالیت است.

قیمت بلیت سریع‌ترین قطار جهان

با توجه به محل نشستن شما و طول مسیر قیمت بلیت قطار سریع‌السیر بدون راننده چین بین ۱۲ تا ۳۸ دلار متغیر است. هزینه‌ای که شما برای سوار شدن به این قطارها می‌پردازید در واقع یک دلار گران‌تر از سایر قطارهای چینی است.

امکانات قطار سریع‌السیر جدید چین

این قطار که در 10 دی ماه فعالیت خود را آغاز کرده است تمامی نیازهای خبرنگاران و ورزشکارانی که در سال 2022 در المپیک قرار است از این قطارها استفاده کنند در نظر گرفته است. امکاناتی هم‌چون کابین‌های بزرگ برای قرار دادن تجهیزات ورزشی، امکان پخش زنده، تغییر سالن پذیرایی به سالن مطبوعاتی، وجود پریز شارژ برای هر میز، مکانی امن برای انتقال و نگهداری از نمونه‌های آزمایش دوپینگ ورزشکارها و اینترنت با سرعت بالا که امکان پخش زنده را به راحتی میسر می‌سازد.

قطار سریع السیر بدون راننده چین

خط آهن جینگ-ژانگ

این نام در واقع پیش‌تر برای خط آهنی به‌کار می‌رفت که در سال 1909 تاسیس شده بود و اکنون کاملا از بین رفته است. نکته‌ی مهمی که در رابطه با این خط آهن وجود دارد این است که تمام طراحی آن توسط چینی‌ها انجام شده است. در گذشته سفر با این خط بیش از 8 ساعت به طول می‌انجامید و امروز طی کردن این مسیر تنها به 47 دقیقه زمان نیاز دارد.

قطاری با سرعت ۸۰۰ کیلومتر در ساعت

پس از تجربه‌ی مثبت قطارهای مگو که امروزه به صورت شبانه‌روزی مورد استفاده قرار می‌گیرد، چین هدف خود را ساختن قطارهایی با سرعت 800 کیلومتر بر ساعت قرار داده و برای ساخت آن استفاده از فناوری مغناطیسی را در نظر گرفته است و باور دارند که به زودی ساخت چنین قطاری را آغاز خواهند کرد. چنین سرعت خارق‌العاده‌ای را پیش از این تنها در هواپیماهای کروز که نوعی از هواپیماهای تجاری هستند شاهد بوده‌ایم و دست‌یابی به این هدف تحولی عظیم را در صنعت حمل و نقل ریلی رقم خواهد زد.
چمدونت رو بستی؟

فقط کافیه بلیط هواپیما و هتلت رو انتخاب کنی. بقیه اش با مستر تیکت

خرید بلیط هواپیما
رزرو هتل

دیدگاه شما چیست؟