راهنمای سفر

پنج دانشگاه معتبر دنیا

معتبرترین دانشگاه های دنیا

یکی از دلایل مهاجرت افراد، تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور است. اما آیا به راستی رفتن به هر دانشگاهی ارزش دارد؟
اگر قصد دارید برای تحصیل از کشور خارج شوید، بهتراست با دانشگاه های معتبر دنیا آشنا شوید تا بهترین انتخاب را برای تحصیل و ادامه زندگی خود داشته باشید. پس با ما در ادامه همراه باشید تا پنج دانشگاه معتبر دنیا را بررسی کنیم.

دانشگاه آکسفورد (University of Oxford)

یکی از معتبرترین دانشگاه‌های انگلستان که برای پنجمین سال متوالی در جایگاه نخست قرار گرفته است دانشگاه آکسفورد است. دانشگاه آکسفورد قدیمی‌ترین دانشگاه انگلیس و یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان است. بیش از 20 هزار دانشجو در آکسفورد وجود دارد که تقریباً  به صورت برابر در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند. حدود 95 درصد از فارغ‌التحصیلان آکسفورد ظرف شش ماه پس از اتمام تحصیلات خود، شاغل می‌شوند یا در دوره تحصیلات تکمیلی تحصیل می‌کنند. نکته دیگر درباره دانشگاه آکسفورد این است که پذیرش در آن بسیار رقابتی و سخت است. از طرفی؛ حدود 40 درصد اعضای دانشجویی و دانشگاهی را خارجیان تشکیل می دهند.

دانشگاه آکسفورد


دانشگاه استنفورد (Stanford University)

دانشگاه استنفورد در کشور آمریکا بسیاری از کارآفرینان و شرکت‌های نوپا را تاسیس کرده است و به نوعی مهد شرکت‌های گوگل، یاهو و خیلی از شرکت‌های محبوب دیگر بوده است و تا حدودی مسئول توسعه دره سیلیکون ولی هم محسوب می‌شود. در این دانشگاه بسیاری از دانشجویان برای رسیدن به اهداف بزرگ درس خود را ادامه می‌دهند. دانشگاه اسنتفورد برنده 17 برنده جایزه نوبل نیز است. این دانشگاه دارای دانشکده‌های بازرگانی و کسب و کار، علوم زمین، انرژی و محیط زیست، آموزش، مهندسی، علوم انسانی، حقوق و پزشکی است که  7 هزار دانشجوی کارشناسی و 9 هزار دانشجوی کارشناسی ارشد در آن حضور دارند.

دانشگاه استنفورد


دانشگاه وسترن سیدنی (Western Sydney University)

دانشگاه وسترن سیدنی یکی از معتبرترین و بهترین دانشگاه‌های جهان است که در کشور استرالیا واقع است. این دانشگاه در سال 1898 تاسیس شده و دارای مرکز تحقیقات فرهنگی، مرکز تحقیقات قوانین شهروندی، مرکز تحقیقاتی مطالعات اسلامی و جوامع مسلمان، مرکز تحقیقات پزشکی، مرکز تحقیقاتی گیاهان و محیط‌زیست، مراکز نگهداری کودک، مراکز مشاوره، مرکز درمانگاه، مرکز خدمات فناوری اطلاعات، کتابخانه، مرکز امکانات ورزشی تفریحی، مرکز خدمات خاص دانشجویان خارجی و مرکز خدمات خاص دانشجویان کم‌توان جسمی است. پردیس‌های این دانشگاه تا امروز بیش از 35 هزار دانشجو را درون خود جای داده است. افراد نسبت به رشته تحصیل خود می‌توانند از دانشکده‌های موجود در این دانشگاه یعنی؛ دانشکده تجارت، دانشکده کامپیوتر، مهندسی و ریاضیات، دانشکده آموزش، دانشکده انسان شناسی و هنرهای ارتباطی، دانشکده حقوق، دانشکده پزشکی، دانشکده پرستاری و مامایی، دانشکده علوم اجتماعی و روانشناسی و دانشکده علوم و بهداشت استفاده کنند.

دانشگاه وسترن سیدنی


دانشگاه لاتروب (La Trobe University)

لاتروب یکی دیگر از دانشگاه‌های برتر در کشور استرالیا است که در ملبورن در ایالت ویکتوریا قرار گرفته است. این دانشگاه در سال 1964 تاسیس شده و تا امروز از 110 کشور مختلف دانشجو پذیرفته است. دانشگاه لاتروب اولین دانشگاه استرالیا است که در رشته فیزیولوژی، بسیار بالاتر از استانداردهای جهانی رتبه‌بندی شده است. از طرفی؛ دارای دانشکده‌های بازرگانی، دانشکده حقوق، دانشکده بهداشت روستایی، دانشکده سیستم‌های کاربردی، دانشکده بیولوژی درمان سرطان، دانشکده آموزش، دانشکده مهندسی و علوم ریاضیات، دانشکده انسان‌شناسی و علوم اجتماعی، دانشکده علوم زندگی، دانشکده علوم مولکولی، دانشکده پرستاری و مامایی، دانشکده روانشناسی و بهداشت عمومی است.
افراد برای تحصیل در این شرکت برای دوره‌های کارشناسی دانشگاه حدود 26,500 تا 33,000 دلار استرالیا، برای دوره‌های کارشناسی ارشد آموزش محور دانشگاه بین 23,000 تا 35,000 دلار استرالیا و برای  دوره‌های تحقیقاتی دانشگاه بین 28,000 تا 34,000 دلار استرالیا پرداخت می‌کنند.

دانشگاه لاتروب استرالیا


دانشگاه ایالتی آریزونا (Arizona State University)

دانشگاه ایالتی آریزونا از یزرگ‌ترین و بهترین دانشگاه‌های آمریکا است که در سال 1885 تاسیس شده است. این دانشگاه تا کنون نزدیک به 100 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و 30 هزار دانشجو تحصیلات تکیمیلی داشته است.
محبوب‌ترین رشته‌ها در دانشگاه ایالتی آریزونا شامل: تجارت و کسب و کار، مدیریت، بازاریابی و خدمات پشتیبانی مرتبط و مهندسی، علوم زیستی و پزشکی، علوم اجتماعی و هنرهای تجسمی و نمایشی است.
به یاد داشته باشید دانشگاه‌هایی که تا اینجا از آن‌ها صحبت کردیم از دانشگاه‌های معتبر هستند. اما طبق رتبه‌بندی که در سال 2020 انجام شد رتبه اول تا پنج به ترتیب متعلق به دانشگاه‌های زیر است:
Massachusetts Institute of Technology (MIT) در ایالت متحده آمریکا
Stanford University در ایالت متحده آمریکا
Harvard University در ایالت متحده آمریکا
California Institute of Technology (Caltech) در ایالت متحده آمریکا
University of Oxford در انگلستان

دانشگاه ایالتی آریزونا

چمدونت رو بستی؟

فقط کافیه بلیط هواپیما و هتلت رو انتخاب کنی. بقیه اش با مستر تیکت

خرید بلیط هواپیما
رزرو هتل

دیدگاه شما چیست؟