راهنمای سفر

بهترین کشورها برای تحصیل کدامند؟

برای تحصیل به کدام کشورها برویم؟

عوامل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود برخی از کشورها جهت تحصیل برای دانشجویان ایرانی مناسب باشند. عواملی مثل؛ هزینه دانشگاه، هزینه‌های زندگی، زبان محلی، رتبه‌بندی دانشگاه، دسترسی به ویزا و امکان فرصت‌های شغلی و مهاجرت برخی از ملاحظات دانشجویان ایرانی در هنگام انتخاب مقصد تحصیل در خارج از کشور تاثیرگذار است.
ما در این مقاله بهترین کشورها برای تحصیل دانشجویان ایرانی را معرفی خواهیم کرد. فراموش نکنید هنگام انتخاب دانشگاه‌ها، اطمینان حاصل کنید که مدارک آن‌ها در ایران معتبر شناخته شده باشد.

تحصیل در استرالیا

در کل استرالیا یکی از محبوب‌ترین مقاصد دانشجویان بین‌المللی است. اگر تصمیم به تحصیل در استرالیا را دارید، می‌توانید از اعتبار علمی، کیفیت بالای زندگی، فرصت‌های شغلی و برنامه‌هایی که به زبان انگلیسی آموزش داده می‌شود، استفاده کنید. با این حال، آنچه استرالیا را به مقصدی ایده‌آل برای دانشجویان ایرانی تبدیل می کند، فرصت زندگی در یک جامعه چند فرهنگی و فرصت درخواست اقامت دائم است. از آنجایی که استرالیا به برخی مشاغل ماهر اقامت دائم ارائه می‌دهد، پس از اتمام تحصیل، دانشجویان شانس بیشتری برای استخدام و درخواست اقامت دائم استرالیا را خواهند داشت.

تحصیل در استرالیا


تحصیل در کانادا

کانادا به دلیل فرصت‌های نوآورانه تحقیقاتی فراوان و همچنین امکان مهاجرت، به عنوان سرزمین امکانات و فرصت‌ها شناخته شده است. شانس بالای اقامت دائم و اسکان در کانادا پس از اتمام دوره تحصیل، دانشجویان زیادی را به کانادا جذب می‌کند. با این حال، تحصیل در کانادا مزایای دیگری نیز دارد که می‌تواند به نفع دانشجویان بین‌المللی باشد. از جمله؛ یک جامعه چند فرهنگی، کیفیت زندگی بالا، استانداردهای علمی بالا و آموزش با کیفیت بالا.

تحصیل در کانادا


تحصیل در مالزی

دلایل زیادی وجود دارد که مالزی در چند سال گذشته هزاران دانشجوی ایرانی را با موفقیت جذب کرده است. مالزی به دلیل سیاست‌های آسان ویزا، یکی از آسان‌ترین کشورها برای ورود ایرانیان برای تحصیل است. همچنین بسیاری از شعب دانشگاه‌های دارای رتبه برتر از ایالات متحده آمریکا، استرالیا و انگلیس مانند دانشگاه ناتینگهام در مالزی وجود دارد که می تواند برای دانشجویان ایرانی جالب باشد. برنامه‌ها به زبان انگلیسی ارائه داده می‌شود و بسیاری از دانشجویان بین‌المللی از سراسر جهان برای مدارس در مالزی درخواست می‌دهند. دلیل سوم پایین بودن هزینه‌های زندگی است. دلایل دیگری نیز برای تحصیل ایرانیان در مالزی وجود دارد از جمله؛ وجود جمعیت انگلیسی زبان، چند فرهنگی با اسلام به عنوان مذهبی‌ترین عمل، آب و هوای گرمسیری و تشکیلات طبیعی زیبا.

تحصیل در انگلستان

انگلیس به دلیل داشتن جامعه چند فرهنگی، دانشگاه‌های برتر و جمعیت انگلیسی زبان بومی یکی از مقاصد برتر برای دانشجویان بین‌المللی است. انگلیس به دلیل جمعیت زیاد ایرانی و جوامع اسلامی در بین دانشجویان ایرانی محبوب است. در هر گوشه این کشور می‌توانید قصابی و رستوران حلال پیدا کنید. با تحصیل در انگلیس، دانشجویان ایرانی به دانشگاه های دارای رتبه برتر دسترسی پیدا می‌کنند و ضمن عضویت در یک جامعه ایرانی، فرصت توسعه مهارت‌ انگلیسی را نیز خواهند یافت.

تحصیل در انگلستان


تحصیل در آلمان

آلمان به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی خود شناخته شده است. تحصیل در آلمان برای دانشجویان ایرانی مزایای زیادی دارد اما بی‌نظیرترین مزیت؛ برنامه‌های کارشناسی رایگان در دانشگاه های دولتی آلمان است. ایرانیان زیادی در آلمان زندگی می‌کنند و شما می‌توانید در طول تحصیل با جامعه ایرانی در ارتباط باشید و به راحتی دوست‌های ایرانی پیدا کنید. تقریباً در هر شهر آلمان می‌توانید رستوران‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی ایرانی پیدا کنید، بنابراین کمتر دلتنگ کشورتان می‌شود. با این حال، برای تحصیل در آلمان باید زبان آلمانی را یاد بگیرید زیرا بیشتر برنامه‌ها در سطح کارشناسی به زبان آلمانی تدریس می‌شوند.

تحصیل در آلمان


تحصیل در نروژ

نروژ به صورت مداوم به عنوان یکی از بهترین کشورها با زندگی استاندارد معرفی شده است و همچنین یک مقصد عالی برای تحصیل در خارج از کشور برای ایرانیان محسوب می‌شود. نروژ شهری گران‌قیمت است. تحصیل در نروژ رایگان است و دانشجویان ایرانی می‌توانند هم از تحصیلات با کیفیت بالا و هم از کیفیت زندگی بالا بهره‌مند شوند. اکثر نروژی‌ها با زمان انگلیسی روان صحبت می‌کنند. در دانشگاه‌های این کشور برنامه‌های کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی هستند، اما برای دوره‌های کارشناسی نیاز زبان نروژی خواهید داشت.

تحصیل در نروژ


تحصیل در ترکیه

ترکیه به عنوان همسایه ایران که از نظر فرهنگی بسیار شبیه ایران است یکی دیگر از بهترین کشورها برای تحصیل است. از طرفی؛ در سفر به ترکیه برای ایرانی‌ها ویزا لازم نیست، تحصیل و زندگی در ترکیه مقرون به صرفه است و سفر به ایران برای دیدار با خانواده بسیار راحت است. این عوامل ترکیه را به مقصد خوبی برای دانشجویان ایرانی تبدیل کرده است.

تحصیل در ترکیه

چمدونت رو بستی؟

فقط کافیه بلیط هواپیما و هتلت رو انتخاب کنی. بقیه اش با مستر تیکت

خرید بلیط هواپیما
رزرو هتل

دیدگاه شما چیست؟