راهنمای سفر

چگونه در کیش ماشین اجاره کنیم؟

اجاره کردن یا رنت کردن ماشین در کیش

کیش یکی از جزیره های زیبا در جنوب ایران که به عنوان یکی از لوکس ترین مقاصد گردشگری در ایران نیز به حساب می آید. این جزیره علاوه بر مکان ها و آثار های تاریخی زیبایی که دارد، دارای تفریحات متنوع نیز می باشد. می توان گفت یکی از پرطرفدار ترین تفریحات در این جزیره رنت ماشین ها لوکس می باشد که برای هر کسی در هر سنی می تواند جذاب باشد. البته اجاره کردن ماشین فقط به تفریح کردن با آن ختم نمی شود، بلکه می توان با توجه به نیاز خود انواع ماشین را در این جزیره به راحتی رنت کرده و از آن استفاده کرد.
البته بهتر است قبل رانندگی و یا رنت ماشین، قوانین رانندگی در کیش را بدانیم.
 

رنت ماشین در کیش


چگونه در کیش ماشین اجاره کنیم؟

قبل از پاسخ به این سوال بهتر است ابتدا اقدام به رزرو تور کیش مناسب خود کرده و یا بلیط هواپیمای خود را به مقصد کیش رزرو کنید.
برای رنت ماشین در کیش در آغاز بهتر است مشخص کنید که ماشین لوکس برای تفریح می خواهید و یا ماشین ساده تری برای رفت و آمد های روزانه، این مسئله بسیار مهم است و می تواند در هزینه های سفر شما اختلافی فاحش ایجاد کند. همان طور که مشخص است برای رنت روزانه ماشین های لوکس حداقل باید چند میلیونی را هزینه کنید ولی برای خودرو های معمولی مسلماً هزینه های پایین تری را متحمل می شود. بازه قیمتی ماشین های اجاره ای را می توان از حدود 500 هزار تومان تا 30 میلیون تومان در نظر گرفت، البته قیمت خودرو ها در فصول سرما که گردشگران بیشتری به این جزیره می آیند بیشتر از فصول گرما می باشد.
این نکته را هم فراموش نکنید که ماشین های ایرانی در این جزیره نایاب هستند و نمی توانید خودرو های مانند پراید و یا پژو و... را در کیش پیدا کنید.
در ادامه با ما همراه باشید تا پرسش های شما را درباره رنت ماشین در کیش پاسخ دهیم.
 

ماشین های اجاره ای در کیش


در کیش از کجا می توان ماشین رنت کرد؟

در این جزیره شرکت های فراوانی برای اجاره کردن ماشین وجود دارد که به راحتی با مراجعه به سایت آن ها و یا مراجعه حضوری به دفاتر آن ها و با گذشتن از چند مرحله ساده می توانید ماشین دلخواه تان را دریافت کنید. البته این امکان وجود دارد که قبل از سفر خود نیز به صورت آنلاین ماشین خود را رزرو کرده و آن را جلوی درب فرود گاه کیش تحویل بگیرد. علاوه بر اجاره خودرو شما می توانید برای ماشین راننده نیز در خواست کنید که البته شامل هزینه اضافی می شود.
 

اجاره کردن ماشین


چه مدارکی برای رنت ماشین در کیش نیاز است؟

برای تسریع بخشیدن به کار های اجاره کردن ماشین بهتر است مدارک مورد نیاز را از قبل حاضر نمود تا در هنگام رنت ماشین در کیش به اشکال بر نخورید. این مدارک شامل:
 1. اصل کارت ملی(بهتر است یک کپی از آن نیز همراهتان باشد)
 2. اصل گواهینامه(گواهینامه فاقد اعتبار قابل قبول نمی باشد)
 3. واریز کردن حداقل اجاره‌ یک روز برای هر ماشین
 4. دادن چک ضمانت با توجه به ارزش ماشین که بین 2 تا 10 میلیون متغیر می باشد(می توان به جای چک، پول نقد را هم به امانت گذاشت)
 5. به امانت گذاشتن مقداری پول به عنوان ضمانت خلافی ماشین
 

مدارک لازم برای اجاره ماشین


در کیش چه ماشینی اجاره کنیم؟

تفاوت ماشین ها در کیش بسیار زیاد هستند از این روی هر کسی با هر سلیقه ای می تواند ماشین مورد نیاز خود را به راحتی پیدا کند. در کل می توان ماشین های اجاره ای را در کیش به صورت زیر دسته بندی کرد:
 1. ماشین های اقتصادی(که نسبت به سایر ماشین ها ظاهر معمولی تر و قیمت ارزان تری دارند)
 2. ون های اجاره ای(برخلاف اکثر ماشین ها این ون ها را می توان به صورت ساعتی نیز اجاره کرد)
 3. ماشین های شاسی بلند
 4. ماشین های اسپرت
 5. ماشین های لوکس
بازه قیمتی ماشین های شاسی بلند، اسپرت و بخصوص ماشین های لوکس بسیار متفاوت است و مستقیما به مدل و سال تولید آن بستگی دارد، برای همین نمی توان یک قیمت ثابتی را برایشان مشخص نمود.
 

ماشین های اسپرت در کیش


اگر با ماشین های اجاره ای تصادف کنیم چه می شود؟

ابتدا در هنگام بستن قرارداد مطمئن شوید که بیمه، ماشین اجاره ای را ساپورت می کند، پس از آن اگر تصادفی صورت گیرد تقریبا همه خسارت مالی وارد شده را بیمه متقبل می شود ولی در صورت بروز خسارت های جانی و یا کشته شدن افراد در حادثه تصادف، شخص اجاره کننده ماشین تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد و مطابق قانون با او برخورد می شود. در کل فرقی ندارد ماشین اجاره ای باشد یا نه، بهتر است در هر صورت طبق قوانین و با احتیاط رانندگی کنیم.

تصادف در کیش


نکات مهم در هنگام رنت ماشین در کیش

 1. برای اجاره کردن ماشین، شرکت هایی را انتخاب کنید که حتما مجوز رسمی فعالیت در منطقه آزاد کیش را داشته باشند، تا در زمان بروز هر گونه مشکل بتوانید از طریق اقدامات قانونی مشکل را رفع نمایید. لازم به ذکر است که به هیچ عنوان به افرادی که در کوچه و خیابان به توریست ها ماشین اجاره می دهند، اعتماد نکنید، زیرا که پیگیری قانونی این موارد تقریباً غیر ممکن است.
 2. پس از رنت ماشین در کیش قرارداد رسمی و دفترچه رنت ماشین را از شرکت تحویل بگیرید، زیرا در صورت نداشتن این دو، در هنگام بروز حادثه و یا در ایست بازرسی ها دچار مشکل می شوید.
 3. در زمان تحویل خودرو، توجه داشته باشید که ماشین را در محل شرکتی که از آن خودرو را اجاره کرده اید، تحویل بدهید.
 4. چک ضمانتی که برای ماشین به شرکت داده اید، باید پس از تحویل ماشین به شرکت، به شما بازگردانده شود.
 5. مبلغی که برای خلافی به شرکت داده اید در صورت نداشتن تخلف، بین 3 تا 10 روز کاری به حساب شما برگردانده می شود. این بازه زمانی نیز معمولاً برای چک کردن خلافی ماشین می باشد.
 6. همانطور که گفته شده باید در زمان بستن قرارداد حواس تان به بیمه ماشین نیز باشید. در صورت نداشتن بیمه و بروز حادثه تمامی خسارت به عهده شخص اجاره کننده ماشین می باشد.
 

اجاره کردن ماشین


قوانین رنت ماشین در کیش

 1. هنگام اجاره خودرو، قرارداد به نام یک نفر نوشته می شود و این فرد نمی توان این ماشین را به شخص دیگری اجاره و یا واگذار کند.
 2. در صورت بروز اشکالات فنی در خودرو رنت شده حتما باید به شرکت اطلاع دهید و نباید به هیچ وجه درصدد تعمیر آن و یا انتقال آن به تعمیرگاه و یا هر مکان دیگر برآیید.
 3. در هنگام تصادف نیز علاوه بر اطلاع دادن به شرکت مالک خودرو، باید پلیس راهنمایی و رانندگی را نیز در جریان قرار دهید.
 4. قبل از وارد کردن ماشین به ساحل ها باید از دو مورد اطمینان پیدا کنید، اول این که شرکت مالک خودرو به شما این اجاره را می دهد یا نه و دوم اینکه اجازه ورود ماشین به ساحل مورد نظر را دارید یا نه، چون در کیش تنها برخی از سواحل اجازه ورود ماشین را به توریست ها و ساکنان می دهد.
 5. زمان انقضای قرارداد رنت خودرو را به یاد داشته باشید، زیرا که در صورت تاخیر با شما طبق قرار داد برخورد خواهند کرد که ممکن است شامل هزینه های اضافی شود.(معمولا به این صورت است که برای هر ساعت تاخیر 10 درصد اجاره بهای خودرو را باید پرداخت کنید و اگر تاخیر در تحویل خودرو به 3 ساعت برسد، می بایستی اجاره بهای یک روز کامل را پرداخت کنید.)
 6. اگر می خواهید زمان بیشتری ماشینی که رنت کرده اید را در اختیار داشته باشید، باید با شرکت مالک هماهنگ کرده و قرار داد خود را تمدید کنید.
 7. هنگام تحویل خودرو حتما باید داخل خودرو و بدنه آن کاملا تمیز باشد، در صورت کثیف بودن ماشین از شما مبلغی تحت عنوان حق کارواش گرفته خواهد شد.
 8. به هیچ عنوان اقدام به تعمیر خودرو و یا دستکاری سیستم فنی ماشین های اجاره ای نکنید.
 9. انجام هر گونه حرکات نمایشی با خودرو رنت شده کاملاً ممنوع می شد.
 

ماشین های لوکس و اسپرت در کیش

چمدونت رو بستی؟

فقط کافیه بلیط هواپیما و هتلت رو انتخاب کنی. بقیه اش با مستر تیکت

خرید بلیط هواپیما
رزرو هتل

دیدگاه شما چیست؟